Як здати в оренду.

Якщо у вас є зайві квадратні метри, то нехай вони вам приносять дохід. Здайте квартиру в оренду. Здача квартири в найм - це не проста справа і підходити до нього треба, максимально озброївшись знаннями.
Інструкція
1
Найперше - це оцінка вартості оренди. Зробити це можна просто. Перегляньте оголошення про здачу квартир такого ж типу і розміру, як ваша. Крім цього на вартість оренди нерухомості впливає її місце розташування. Тобто однакові квартири в різних районах коштуватимуть по-різному.
2
Наступне, з чим ви зіштовхнетеся при здачі квартири в найм - це пошук орендарів. Вступити в цьому випадку можна двома способами: найняти ріелтора або зайнятися пошуками самостійно. І той і інший спосіб має переваги і недоліки. Найнявши фахівця з нерухомості, ви звільняєтесь від пошуків - все що вам залишається - зустрічатися з орендарями вже на місці. Але при цьому вам доведеться розщедритися на послуги ріелтора. Хоча багато ріелтори пропонують орендарям безкоштовні послуги, бо свої комісійні вони візьмуть із орендарів. Якщо ж ви вирішите самостійно шукати, то вам потрібно буде розміщувати оголошення про здачу квартири в найм. Але спочатку опитаєте своїх знайомих і, напевно, у них знайдуться бажаючі зняти квартиру.
3
Коли ви знайдете відповідного орендаря, ні в якому разі не ведіть з ним розрахунки на довірчих засадах. При здачі квартири в оренду полягає типовий договір, де визначаються строк та предмет договору, права та обов'язки сторон.Обязательно записуються всі паспортні дані. Далі описується стан квартири на поточний момент. Опишіть майно, яке передається в користування. Також передбачте штрафні санкції в разі псування. Обов'язково передбачте можливість зміни оплати за житло.
4
Договір обов'язково повинен містити пункт про те, хто має право перебувати в квартирі. Як ви зможете її відвідувати. Деякі недобросовісні орендарі можуть здати квартиру в суборенду, а самі на цій території не проживати. Є навіть розроблені схеми шахрайства, пов'язані з суборендою. Ваш орендар може запросити кілька потенційних суборендарів, зібрати з них передоплату і сховатися. У разі, якщо вони звернуться до міліції, то неприємностей вам не уникнути.
5
Будь орендодавець несе певні ризики при здачі квартири в найм. Найголовніша проблема - це коли орендар не платить за квартиру. Щоб таких ситуацій не виникало, складайте договір грамотно. Необхідно передбачити порядок розрахунків і заходи стягнення при виникненні ситуації неплатоспроможності орендаря. Вирішіть, хто буде оплачувати комунальні платежі: ви, або орендар. Цей момент теж повинен бути зафіксований в договоре.Сдача квартири в оренду може стати прекрасною можливістю отримати додаткове джерело доходу, але щоб не мати в майбутньому проблем, краще зверніться до професіоналів, які зможуть врахувати ті нюанси, про які ви і не замислювалися.