Як лікувати круп.

Круп - це синдром запалення дихальних шляхів, викликаний вірусом або бактеріями. Його симптомами є задишка, утруднене дихання, гавкаючий кашель. Круп ом зазвичай хворіють діти віком від шести місяців до трьох років. Але він може вразити і більш старших. У більшості випадків небезпеки для життя цей синдром не представляє, але доставляє безліч страждань і незручностей. Тому важливо знати, як впоратися з ним.
Інструкція
1
Боротися з крупом тільки самостійно ні в якому разі не можна, обов'язково потрібно викликати лікаря. Адже навіть якщо стеноз (набряк гортані) не надто сильно виражений, він може розвинутися дуже швидко. Як наслідок настане ядуха, яке може привести до летального результату. Якщо крупом захворів маленька дитина, його обов'язково запропонують госпіталізувати. Але спочатку потрібно надати хворому невідкладну допомогу.
2
Дії повинні бути спрямовані на відновлення дихання і зняття набряку слизової оболонки гортані, нейтралізації спазмів її м'язів. Якщо симптоми не надто яскраво виражені, просто забезпечте приплив свіжого повітря в кімнату, де знаходиться хворий і заспокойте його.
3
Якщо немає високої температури, нехай хворий прийме ванну протягом 5-10 хвилин. Температура води спочатку повинна становити 37 ° С, а потім трохи підвищитися до 39 ° С.
4
Дайте хворому попити - якомога більше. Підійдуть морси і чаї з медом та лимоном, настій шипшини, молоко з маслом, медом і содою, проста вода.
5
Зробіть парову інгаляцію з дрібкою соди (1 чайна ложка на склянку води), настоєм ромашки, шавлії, евкаліпта. Робити такі інгаляції треба через кожні 3 години, вони дуже полегшують стан пацієнта.
6
Лікар введе хворому крупом 2% розчин супрастину внутрішньом'язово. Якщо від крупа страждає дитина, і він сильно неспокійний, щоб запобігти можливим судоми, роблять ін'єкцію 0,5% розчину седуксену, 0,25% розчину дроперидолу або 20% розчину оксибутирату натрію. При вираженому стенозі обов'язково вводять внутрішньом'язово преднізолон. Якщо треба, дають жарознижуючі та серцеві засоби.
7
Якщо круп дуже сильний, хворого обов'язково треба везти в лікарню. Там йому проводитимуть інгаляцію теплого і вологого повітря і оксигенотерапию. Якщо круп викликаний не вірусом, а бактеріальною інфекцією, призначають антибіотики. При наростанні дихальної недостатності показана назотрахеальная інтубація або трахеостомія.