Як назвати верблюда.

Верблюд був одомашнений кілька тисяч років тому і протягом усього це часу залишається справжнім другом і помічником людини в пустелі. Як би не розвивалися сучасні технології, і яким би не було останнє слово техніки, жоден тривалий перехід через піщані простори не обходиться без цього дивного тварини. Історично так склалося, що верблюда почитали східні народи, але потім він викликав інтерес і в європейському світі. Як же можна назвати це горбате ссавці?
Інструкція
1
Мабуть, перше, що спадає на думку кожному при виборі імені верблюда - це «корабель пустелі». Завдяки плавною, ковзної ході, це прізвисько міцно закріпилося за цим витривалим тваринам. Верблюдиць при цьому часто асоціюють з «каравелами». Араби можуть називати це «священна тварина» десятками слів, однак у всіх на слуху всього чотири: збірне позначення верблюда - «ібіль», так араби називають групу, стадо, караван верблюдів. Кожного верблюда можна назвати «Баїр» - таке «ім'я» відноситься як до жіночого, так і чоловічої статі.
2
«Джамаль» - це вже конкретне найменування самця, а ось верблюдицю звуть «Нака», але тільки після досягнення 6 років. До цього терміну майбутню годувальницю щороку нарікають по-різному. Так, в 2-3 роки вона зветься «Кунанша», а після спаровування з верблюдом - «Каймали». Ім'я «Інген» дається вже народила верблюдиця. Ще одне ім'я - «Аталла» (Дар Божий) давали верблюду, який забезпечував життя кочівника. Допомагав перевозити тяжкості, годував і напував свого власника (верблюже молоко дуже цінується на Сході). Для верблюженка віком менше року відмінно підійде ім'я «Бота». Лошатам постарше дають ім'я «Тайлак». Але це варіанти арабською - «рідному» мовою верблюдів.
3
Якщо звернеться до варіантів імен в інших мовах, то, приміром, в англійському верблюд - це «Кемел», а на французькому «шамо». По-киргизькому можна назвати верблюда так: «Дмельмаян», що означає швидкий і невтомний, «Нар» - одногорбий верблюд і «Тюйе» - загальна назва. Ще одне відоме ім'я верблюда у вузьких колах - «Бура». Тепер так часто називають верблюдів на честь загиблого на війні за свого господаря білого верблюда «Бури».
4
У нас в зоопарках у цих тварин більш прозаїчні імена. Їх часто величають Васями, Яшамі, Гошамі. Верблюдиць ж воліють нарікати мариша. Головне, щоб ім'я подобалося вам і самому верблюду.
Мабуть, на світі більше немає тварин, що мають настільки фактурну зовнішність. Та й здатності їх так само дивні. Те, що вони здатні обходитися без води довгий час, знають усі. Але ці тварини витривалі і вперті. Їх хутро відбиває сонячні промені. І якщо верблюд ліг відпочити, підняти його не зможе ніхто. Звичайно, завести в будинку це гідне тварина досить важко. Зате можна зшити верблюда своїми руками.
Інструкція
1
Знайдіть у журналі зображення фігури верблюда і обрисуйте її по контуру. Якщо хочете, щоб верблюд був смішним, візьміть за основу мультяшного верблюда.
2
Зробіть викрійку верблюда на папері. Вона складається з двох бічних частин (контур верблюда з ногами і головою), двох частин живота верблюда (нижня частина контуру з животом і ногами), хвоста і двох ушек.Подберіте для шиття світло-коричневу м'яку щільну тканину - драп, плюш, велюр. Перенесіть викрійку з паперу на тканину, виріжте, залишаючи з усіх боків припуски на шви по 5-10 мм.
3
Спочатку зшийте бічні частини верблюда з частинами живота. Потім половинки іграшки пришийте один до одного з боків і зверху так, щоб шов живота залишився незшитих.
4
Набейте фігурку щільним наповнювачем, шматочками поролону або синтепону. Можна покласти всередину шматочок автомобільного ароматизатора із запахом кави або ванілі. Чим тугіше ви наб'єте іграшку, тим краще вона буде стояти на площині. Акуратно зшийте живіт верблюда.
5
Пришийте верблюду вушка, хвіст, зробіть очі з намистин. На верхівку верблюду можна приклеїти шматочок коричневого меха.Украсьте іграшку вуздечкою, зшийте сідло або попонку.
Зверніть увагу
Верблюди бувають одногорбі (дромедари) і двогорбий. Дромедар - африканський звір. Його використовують як верхівкових і в'ючних тварин. У пустелях Середньої Азії кочують двогорбий верблюд, яких також здавна використовували для перенесення вантажів, спецій, тканин, коштовностей. У середні століття вони були і військовими тваринами. На них боролися бедуїни. Двогорбий верблюд дають молоко і шерсть. Якщо верблюда правильно навчити, він може штовхати всіма чотирма ногами. Ось це потенціал!