Як відрізнити справжню шкіру.

Вироби з натуральної шкіри зручні, екологічні і вони «дихають», на відміну від штучних аналогів. На жаль, багато продавців заради власної вигоди готові продати вам підробку під виглядом справжньої шкіряній речі. Так що краще перед покупкою переконається в натуральності матеріалу, щоб не стати володарем дублянки або сумки із шкірзамінника за подвійною ціною.
Вам знадобиться
  • 1) Запальничка;
  • 2) Пляшечка з водою.
Інструкція
1
Спосіб перший: потримати річ в руках. Справжня шкіра буде теплою на дотик, а штучна - холодною, і руки будуть трохи потіти. Так відбувається через те, що у натуральної шкіри набагато менша теплопровідність, ніж у штучною, за рахунок чого вона тепліше. До того ж, справжня шкіра дихає, тому руки не потіють.
2
Спосіб другий: капнути водою на виріб. Натуральна шкіра гігроскопічна, тому крапля води вбереться, і матеріал в цьому місці потемніє. З шкірозамінника вода просто скотитися. На жаль, даний спосіб не підходить при виборі речей зі шкіри із захисним водовідштовхувальним покриттям, наприклад, взуття.
3
Спосіб третій: спробувати підпалити краєчок речі. Більшість видів штучної шкіри горять або плавляться, а натуральна - ні. Ще при нагріванні шкірозамінник може почати пахнути пластиком або гумою, тому що, по суті, ними і є. Однак цей спосіб не дає стовідсоткову гарантію, оскільки підробки зараз дуже якісні, в них можуть бути додані спеціальні присадки, що не дозволяють матеріалу горіти. До речі, майте на увазі - навряд чи продавець позитивно відреагує на подібні маніпуляції.
4
Спосіб четвертий: подивитися зріз. Якщо ви побачите нитки або ткану основу - річ зі шкірозамінника. На зрізі натуральної шкіряної речі можуть бути максимум ворсинки, але найчастіше він гладкий і злегка закруглений. На жаль, у цього способу є істотний недолік: не у всіх речей можна подивитися зріз. Найчастіше він заховані під підкладкою, а рвати річ вам ніхто не дозволить.
5
Спосіб п'ятий: зігнути річ до появи зморшок, потім розправити. На натуральній шкірі заломи повинні зникнути, а на штучній вони залишаться на деякий час або навіть назавжди. Це і є одним з корисних властивостей справжньої шкіри, що пояснює високу ціну на подібні вироби. Найкраще такий спосіб діє на жорстких речах, наприклад, на взуття.
6
Спосіб шостий: подивитися значок на бирці. На багатьох виробах висить бирка від виробника, на якій зазначений матеріал, з якого зроблена річ. Натуральна шкіра маркується маленьким стилізованим значком, що зображує шкуру, а штучна - ромбом. Але такі бирки зустрічаються не на всіх речах.
Зверніть увагу
Раніше натуральну шкіру можна було відрізнити за запахом, але тепер існує безліч ароматизаторів, в тому числі і з запахом шкіри. Так що цей спосіб вже неактуальний.
Корисна порада
Продавці, що дорожать своєю репутацією, не стануть обманювати. Тому краще купуйте речі в магазинах, а не на ринках.