Як підв'язувати помідори в теплицях.

Підв'язувати помідори прийнято не скрізь. На півдні вони ростуть величезними плантаціями, і на цю процедуру ніхто не хоче витрачати сили і час. Тим не менш, томати там плодоносять набагато краще, ніж в середніх широтах. Виявляється, на стеблі рослини є невеликі пухирці - це зачатки коренів, які необхідні помідорам для достатнього харчування. Якщо рослини не підв'язують і вони лежать на землі, коріння входять в грунт і кущ отримує більше поживних речовин і краще плодоносить.
Інструкція
1
Для того, щоб рослина стелився по землі, необхідно обскубати листя на дві третини довжини стебла, покласти кущ горизонтально в напрямку верхівкою на південь і присипати стебло добре зволоженим грунтом, а під верхніми листками земля повинна залишатися сухою. Томат буде тягнутися до сонця, його стебло буде рости, описуючи дугу, а плоди будуть лежати прямо на землі.
2
Якщо ви все-таки хочете дотримуватися консервативного методу вирощування цього овоча, виберіть відповідний для вас спосіб подвязкі.Наіболее поширений метод - підв'язування помідора на кіл. Для цього необхідно вбити біля кожного куща невелику рейку і прив'язати до неї кущ за допомогою мотузки. Мотузку краще робити з непотрібних чоловічих сорочок, нарвав її на довгі клаптики шириною в один сантиметр. У складі тканини, з якої вони виготовлені, міститься синтетика, яка не дасть мотузках згнити і дозволить використовувати їх в перебігу декількох років. Але кожен рік перед підв'язкою ці клапті необхідно прокип'ятити, щоб убити можливо наявну на них інфекцію. Підв'язуйте кущ недалеко від верхівки, обернувши мотузку навколо стебла і кілочка два - три рази і зав'язавши вузлик. Намагайтеся не перетягувати рослина, інакше верхівка відімре. Важкі грона з великими плодами теж рекомендується підв'язувати до опори, щоб помідор не гаяв сили і поживні речовини на те, щоб їх підтримувати, і не пошкодився. У міру зростання куща переміщайте підв'язку наверх або робіть додаткову.
3
Інший спосіб підв'язки помідор полягає в наступному: по кінцях грядок необхідно вкопати дві труби або бруска діаметром не менше п'яти сантиметрів. Між ними уздовж грядки потрібно натягнути товстий дріт або прикріпити тонкі трубки або рейки. Над кожним кущем до дроту прив'яжіть мотузку за один кінець, а другим кінцем вільно закріпіть її за стебло томата. У міру зростання рослина буде обвиватися навколо мотузки і триматися вертикально.
4
Також можна вбити в землю по два кілочка з різних сторін від кожного ряду поперек грядки і натягнути між ними дріт. Рослини і важкі грона в тому випадку просто спираються на дріт, тримаючись за неї своїми ветвямі.Хорошая грунт, регулярних полив, підживлення і правильний догляд за помідорами - запорука великого і якісного врожаю.