Як бути хорошим продавцем.

Багато чули твердження, що хороший продавець - це природжений продавець. Дійсно, є хороші продавці, які вміють продавати інтуїтивно, навіть без теоретичних знань технології продажів. Але бути хорошим продавцем можна навчитися.
Інструкція
1
Перше, що важливо для гарного продавця, це самонастрой. В першу чергу важливо налаштуватися на впевненість. Ви повинні бути впевнені в собі, у своїй компанії і у своєму товарі. Щоб бути впевненим, потрібно бути професіоналом, знати свій товар - його особливості, характеристики, корисні властивості, переваги і т.д.
2
Друге, що важливо для успішного продавця - це вміти викликати довіру у покупця. Тому потрібно створити позитивний настрій - життєрадісність, доброзичливість до кожного покупця, щире бажання допомогти. Щоб викликати довіру у покупців, також важливий приємний акуратний вигляд продавця. Також не забувайте про перше враження, яке часто виявляється решающім.Знаете, в чому ще відміну гарного продавця? Він відноситься до продажу легко, як до гри, а не просто як до своєї роботи. Тому нехай продаж товару стане для вас грою, в якій виграють обидва - і ви, і ваш покупатель.Продажі зазвичай відбуваються за такою схемою: початок розмови (вступ) - виявлення потреб покупця - обговорення - концентрація уваги покупця на товар - результат. На кожному з цих етапів продажу є свої нюанси, давайте розглянемо найосновніші.
3
Вступні слова. Важливо вдалий початок розмови. Але це не повинно бути агресивне вступ кшталт «вам щось потрібно?», Яке більшу частину покупців лише відштовхує. Хороший продавець тим і відрізняється, що він хороший психолог і вміє знайти індивідуальний підхід до кожного покупця. Налаштуйтеся на покупця, станьте подібним йому. Говоріть мовою покупця (наприклад, емоційно або по-діловому), підстройте свої швидкість і гучність мови, манеру розмовляти на манеру розмови покупця. (В психології цей прийом називається «віддзеркалювання»). Але, звичайно, не забувайте про почуття міри, щоб не перестаратися! Яким може бути вступ? По-перше, почніть з привітання. Далі ви можете запропонувати ваш товар, запропонувати продемонструвати товар, або яке-небудь інше начало (експромтом). Головне - прибрати бар'єр відчуженості і настороженості покупця, створити умови для зближення надалі діалозі.
4
Виявлення потреб. Хороший продавець повинен вміти слухати і чути покупця. Це значить, потрібно вміти ставити запитання, щоб виявити потребу покупця в тому чи іншому товарі. Вважається, що хороший продавець повинен бути в першу чергу дуже комунікабельним. Це вірно для малих продажів, де продавець більше говорить, активно пропонуючи товар. Зате в великихпродажах хорошим продавцем може стати навіть интраверт, якщо тільки він вміє розговорити покупця і ненав'язливо підвести його до думки про покупку.
5
Обговорення потреби. Після того як ви виявили потребу покупця, не потрібно нав'язувати свій товар! Бажання купити товар має виходити від самого покупця, ви можете тільки допомогти йому в цьому. Для цього потрібно допомогти покупцеві усвідомити потребу в товарі і висловити потреба купити його. Іншими словами, потрібно створити у покупця мотивацію, але при цьому покупець повинен думати, що покупка товару - його власне рішення. Тому сприймайте себе як консультанта, або, як люблять говорити успішні продавці, «станьте другом своєму клієнтові».
6
Концентрація уваги покупця на товар. Виявивши потреба (або створивши мотивацію) у покупця, запропонуйте те, що йому більше найбільш підходить. Також добре, якщо ви надаєте покупцеві вибір. На цьому етапі продажу дуже знадобиться вміння переконувати. Опишіть переваги вашого товару, розкажіть, чим він може бути корисний покупцеві або просто ненав'язливо підведіть покупця до потреби покупки.
7
Результат. Хороший результат - це, звичайно, продаж товару. Але ще більш хороший результат - це задоволений покупець. По-перше, задоволений покупець - це найкраща реклама вашого магазину (компанії, фірми). По-друге, він може стати вашим постійним покупцем. Бути хорошим продавцем - справжній талант, те саме що мистецтво, але ви можете цьому навчитися!
Корисна порада
Ви можете вдосконалюватися в умінні продавати, записавшись на курси чи тренінги технології продажів, або читати книги про успішні продажі. Але головне - це, звичайно, практика. Якщо ви зовсім новачок, спробуйте ... продати товар самому собі. Або потренируйтесь у продажу товару з вашими близькими, нехай хто-небудь з них буде «покупець», а ви - «продавець». Попрацюйте з запереченнями, потренируйтесь в умінні переконувати.