Як зменшити розмір відеофайлу. Як зменшити розмір файлу програми.

Часто буває необхідно розмістити на своєму КПК, нетбуці або просто флешці велика кількість відеофайлів. Але тут можна впертися в питання вільного місця на вінчестері або на картці. Що ж зробити? Відповіддю часто служить конвертування відео в спеціальні стискають формати з користувача настройками. Вибір програм для такого перетворення обширний і зводиться до особистим пристрастям: зробити конвертування швидко або мати вибір додаткових налаштувань і т.д. Але частіше в задачу програми-конвертора водить саме зниження «ваги» відеофайлу - тих самих мегабайт, яких вам не вистачає.
Вам знадобиться
  • - програма-конвертор відео;
  • - доступ в інтернет.
Інструкція
1
Для конвертації можна застосувати програму Total Video Converter. Вона досить поширена в інтернеті, і ви без зусиль знайдете посилання для її скачування. Програма створена спеціально для перетворення відеофайлів і має багатий функціонал. Отже, качайте і встановлюйте цю програму на свій комп'ютер.
2
Запустіть програму, зверніть увагу на її інтерфейс. З лівого боку буде вікно, в яке можна перетягувати мишею ваші вихідні файли. Праворуч розташоване вікно для попереднього перегляду, під ним - кнопки управління відтворенням і маркери, що дозволяють відзначити початкову та кінцеву позиції відеопотоку. Якщо обрізати трохи спочатку і в кінці файлу (наприклад, титри), то вже на цьому етапі можна заощадити частину місця. Перетягніть потрібний відеофайл в ліве вікно програми.
3
На екрані з'явитися нове вікно, що пропонує вам вибрати потрібний формат вихідного файлу. Таких форматів тут декілька: 3GP, AVI, MP4, MOV, MKV, MPEG, FLV, WMV і інші. Як видно з цього списку є можливість отримати перетворене відео для мобільних пристроїв, для вставки на сайти, для перегляду через плеєри та багато інших пристроїв. Для тренування виберіть формат MOV, який непогано стискає відео і часто використовується в інтернеті. Стандартним програвачем для файлу з таким розширенням є QuickTime.
4
Файл завантажиться в програму, далі виберіть рівень якості. Як правило, це триступеневий вибір від меншого до більшого. За замовчуванням варто середнє значення (для англійської версії програми - «normal quality»). Важливо пам'ятати - чим нижча якість, тим менший розмір файлу буде у вас на виході. Поруч з вікном вибору якості розташована посилання на властивості нового відеофайлу . Відкрийте її і подивіться на параметри в кожній з чотирьох закладок («Опції звуку», «Опції відео», «Розмір відео», «Обрізання і кордони»). Від зміни розмір а відео, якості звуку, розмір а екрану і обрізки буде залежати кінцевий розмір. Немає сенсу міняти геометрію картинки або частоту звуку на великі значення, а от зниження деяких параметрів забезпечить у підсумку виграш в мегабайтах.
5
Вкажіть папку для виведення вашого конвертованого файлу або подивіться, куди він потрапить за замовчуванням. Зазвичай це папка самої програми. Залишається натиснути на кнопку «Конвертувати» («Convert») і чекати закінчення перетворень. Дана програма дозволяє створювати список завдань для конвертації, що робить її дуже затребуваною при масовому зміні відеофайлів.
6
Для коректної роботи програм-конвертерів можуть знадобитися видеокодеки. Найчастіше їх можна знайти в інтернеті у вигляді збірок, які включають всі популярні релізи.
Корисна порада
Якщо якість отриманого відео вас не задовольнило, то можна повторити процедуру конвертації вихідного файлу, але вже з іншими настройками і в іншому форматі.