Як очистити ніс малюкові.

Щоб носики-Курносики малюків сопіли, як їм належить, вільно і легко, вони повинні бути чистими зсередини і зовні. Дихання не повинно бути утрудненим, інакше це може викликати масу проблем зі здоров'ям вашого крихти.
Вам знадобиться
  • вата, маленька ємність з водою.
Інструкція
1
Намагайтеся містити носик вашого малюка в чистоті. Вона, як відомо, - запорука здоров'я. Забитий пилом носовий прохід різко зменшує прохідність кисню в легені і організм, особливо дитячий, від цього починає дуже сильно страждати. Зменшується надходження кисню в мозок, в м'язи, настає млявість і сонливість.
2
Тому намагайтеся більше бувати з малюком на свіжому повітрі. На прогулянку беріть з собою одноразові носові хусточки. Вони можуть стати в нагоді, якщо малюк розплачеться, щоб вчасно підтерти йому ніс. У холодну пору року наш ніс, а також і дитячий, набагато швидше, ніж в тепле, виробляє слиз, тому хусточки неодмінно повинні бути завжди з вами.
3
Будинки постарайтеся не допустити утворення занадто великої кількості пилу, яка буде засмічувати маленький носик. Позбавтеся від непотрібних килимів, важких портьєр і старої м'яких меблів. Нехай вологе прибирання буде робити легко, щоб ви могли здійснювати її практично кожен день. Пам'ятайте, поки дитина маленька, ви у відповіді за його здоров'я. Розуміння цієї простої істини полегшить ваш скорботний труд. І поступово щовечірня вологе прибирання стане вашою звичкою. А там, дивись, і сам малюк вже попросить собі другу ганчірку і стане вам допомагати.
4
Щовечора прочищати носик вашого крихти. Якщо він ще настільки малий, що не вміє сякатися, допоможуть турундочки. Візьміть вату, налийте трохи води в маленьку ємність, умочіть невеликий шматочок ваточкой у воду і скачайте пальцями маленький джгутик, який міг би вільно пройти в ніздрю малюка. Прокрутіть його за годинниковою стрілкою кілька разів усередині ніздрі, щоб витягти накопичилася там за день. Можливо з першого разу у вас це не вийде. Тоді намагайтеся другий і третій раз. Щоб малюк вам не заважав, відволікайте його віршиками, примовками і пісеньками. Поступово він звикне до цієї необхідної процедури. А ви ловите момент, коли він буде готовий вчитися сякатися, і привчайте робити його це самостійно.
Гігієна слизової носа - запорука вашого здоров'я. Своєчасне очищення носа допоможе вам сформувати ще більшу стійкість до простудних і вірусних захворювань. Єдиний спосіб ефективно очистити слизові оболонки носа - це промивання, про різні види яких ви дізнаєтеся з цієї статті.
Інструкція
1
Налийте в чайничок з дитячою соскою, одягненою на носик, теплу воду і розведіть в ній невелику кількість солі. Втягуйте воду через носик чайника в кожну ніздрю по черзі, випльовуючи її через рот. Кілька разів видихніть кожною ніздрею в середині процедури, а потім продовжите промивання, поки в чайнику не залишиться води.
2
Змішайте липовий цвіт і кору дуба (10 р) з 5 р звіробою. Залийте збір окропом, настоюйте 3 години і використовуйте для носових інгаляцій. Перед початком інгаляції додайте в настій кілька крапель ялицевої олії. Також настій можна вживати як носових крапель.
3
Змішайте 15 г. шавлії, 10 р липи і 10 м календули. Залийте окропом і настоюйте 2 години. Отриманий настій також застосовуйте у вигляді крапель або п'ятихвилинних інгаляцій.
4
Також можна готувати настій з деревію, материнки та шавлії, або з листя малини, змішаних з мати-й-мачухою і сосновими нирками.
5
Корисно робити носові краплі зі свіжого соку каланхое або алое. Закопуйте в ніс кожні 3 години по 3-4 краплі для позбавлення від нежиті.
Корисна порада
У практиці йоги промивання носа називається Джала Неті і є ефективною методикою очищення слизових носа. У йозі очищення носа необхідно для ефективності дихальних практик - пранаями, а також для підтримки загального здоров'я організму. Особливу увагу очищенню слизових оболонок носа слід приділити при простудних захворюваннях, що супроводжуються закладеністю і підвищеним відділенням носовій слизу.