Як скласти бухгалтерську довідку.

Відповідно до Податкового кодексу, бухгалтерська довідка - це первинний документ, який підтверджує різні дані податкового обліку. Будь-які виправлення, розрахунки різних сум, підтвердження операцій, які не мають супровідних документів - все це оформляється за допомогою цієї довідки. Цей документ є обов'язковим, але певна форма податківцями не розроблена. Тому організації можуть складати його в довільній формі. Але пам'ятайте, що існують обов'язкові реквізити.
Інструкція
1
Перш ніж почати складання, доцільно сказати, що бухгалтерська довідка має містити наступну інформацію: найменування документа, дату складання, найменування підприємства, саму проведену операцію, вимір операції, а також ПІБ, посада осіб, відповідальних за даний документ і їх підпису.
2
Якщо ви складаєте довідку , яка буде вносити якісь корективи в будь-які дані, наприклад, в зданий звіт за минулий період (як правило, в самому звіті не допускаються виправлення), то вам необхідно описати допущену помилку, далі зробити наочний перерахунок і вказати вносяться зміни. Тобто якщо це звіт, то вам необхідно написати в якому додатку, рядку, аркуші допущена помилка і де потрібно виправити. Щоб не заплутати податкову інспекцію і вже тим більше не заплутатися самому, краще складати ці дані в табличному вигляді: найменування операції до виправлення і після. Безумовно, все це потрібно довести розрахунком.
3
У разі коли бухгалтерська довідка складається для розрахунку будь-яких сум, неодмінно потрібно вказати докладний розрахунок і описати проводки по даній операції. Такі довідки складаються у разі розрахунку відсотків по кредиту або займу, а також при відновленні ПДВ. Врахуйте, що розрахунок потрібно зробити детальним, з описом одержані сум. Наприклад, у разі відновлення ПДВ, вам необхідно вказати виручку, отриману за даний період і розрахунок, заснований на цих сумах.
4
І останній випадок, коли потрібно скласти бухгалтерську довідку - це підтвердження витрат або доходів, що, в свою чергу, не має супровідних документів. Але врахуйте, що відображати витрати на підставі тільки цього документа дуже небезпечно - податкові органи можуть нарахувати податки на цю суму. У самій довідці необхідно вказати, які документи відсутні, також перерахувати зміст операції та суми. Дані витрати повинні бути в рамках хоч одного документа, наприклад, договору, в якому прописана можливість оцінювати суму доходу або витрати.