Як перевозити рибок.

Іноді акваріумних рибок припадати перевозити: при покупці в зоомагазині, при переїзді, при вилові екзотичної рибки в іншій країні. Щоб вони доїхали живими і здоровими, необхідно створити комфортабельні умови для подорожі.
Вам знадобиться
  • - Тара для перевезення (пакет, банка, пластиковий бокс);
  • - Балончик з киснем (для другого і третього пункту);
  • - Компресор на батарейках.
Інструкція
1
При перевезенні рибок на близькі відстані вам необхідна всього лише підходяща тара. В зоомагазині продаються щільні пакети, спеціальні герметично закриваються банки і бокси різного об'єму. Співвідношення води і повітря в ємності може бути від 1: 1 до 1: 3. Часто в зоомагазинах можуть додати замість повітря кисень, але при перевезенні на невеликі відстані це непринципово. Найважливіше при перевезенні рибок - не наражати їх температурному шоку. Різкий перепад температур на 4 градуси в будь-яку сторону може стати фатальним. Тому взимку краще перевозити контейнер з рибками за пазухою або в опалювальному транспорті, а в умовах спеки - берегти від прямих сонячних променів і скористатися кондиціонерами транспортним засобом.
2
Перевезення на далекі відстані набагато складніше. В цьому випадку потрібна якомога менша щільність посадки, а співвідношення води і газу в контейнері повинно бути мінімум 1: 2 і повітря слід збагатити киснем. Для деяких видів риб можна використовувати чистий кисень. Перед тривалою поїздкою їх краще добу не годувати, оскільки сита рибка споживає більше кисню, ніж голодна, і виробляє більше отруйних воду продуктів життєдіяльності. Не хвилюйтеся, голодовка протягом декількох днів їм не зашкодить. В цьому випадку, як і в будь-якому іншому, також актуальні рекомендації по дотриманню температурного режиму.
3
Іноді бувають такі ситуації, що рибок необхідно перевозити на далекі відстані з високою щільністю посадки. В цьому випадку їх життя повністю залежить від вас, так як запас кисню в ємності закінчиться приблизно через 4-5 годин. По закінченню цього терміну вам необхідно розв'язати пакет/відкрити контейнер, помістити туди розпилювач компресора і включити його. Слідкуйте, щоб потік повітряних бульбашок не був занадто сильним, інакше рибки можуть злякатися і навіть загинути від шоку. При тривалій подорожі можна робити перерви в аерації десь на 2 години, або на 4-5 при закачуванні кисню в ємність. Це дуже корисно, так як залишати без нагляду розкриту ємність з рибками в рухомому транспорті можна.
Зверніть увагу
На один літр води має припадати не більше 150 г ваги риб. В іншому випадку навряд чи їх вдасться всіх довезти живими, якщо час у дорозі перевищує 3 години.
Корисна порада
В темряві активність рибок знижується, так що вони менше стресів і легше переносять транспортування.