Як малювати виноград.

Уміння малювати відкриває перед вами нові простори для творчості, і якщо ви хочете освоїти техніку малювання або живопису, вам потрібно регулярно тренуватися і вдосконалювати свою майстерність на прикладі найбільш поширених в малюванні форм. Дуже часто художники зображують на картинах натюрморти, і ви можете вивчити техніку малювання округлих і затінених форм з падаючим світлом на прикладі винограду .
Інструкція
1
Підготуйте для малювання м'які і жорсткі олівці, лист якісного паперу для малювання, ластик і паперові конуси для розтушовування.
2
Візьміть олівець і намалюйте контур ягоди винограду , дотримуючись пропорції. Нижня частина виноградини повинна бути трохи ширше верхньої. Домалюйте на ягоді держак, а потім визначте, куди падає тінь, і зробіть начерк тіні, яка повторює форму виноградини з держаком. Освітлити лінії ескізу за допомогою тонкого ластику, роблячи контур якомога більш світлим, після чого починайте затінювати малюнок перехресної штрихуванням.
3
Легкими рухами заштрихуйте виноградину, роблячи перехресні штрихи, а потім намітьте такий же штрихуванням обриси і обсяг тіні. Визначте, які фрагменти винограду будуть найбільш світлими, і намітьте на них світлі області округлими штрихами, які посилять ефект об'ємного малюнка.
4
Намагайтеся в штриховке домогтися найбільш плавних переходів між світлими і темними відтінками, щоб малюнок виглядав органічно. Зробивши перший шар штрихування, додайте додаткову штрихування перпендикулярно йому, роблячи затінення навколо нижньої правої сторони ягоди більш інтенсивним.
5
Поступово підсилюйте штрихування, розширюючи її від світлого відблиску до країв виноградини. Прагніть до того, щоб темний тон плавно і непомітно переходив у світлий тон, який, у свою чергу, переходить в відблиск. Уздовж нижнього темного краю ягоди проведіть ластиком вигнуту тонку смугу, щоб створити світловий рефлекс. На держак ягоди також додайте кілька тіньових штрихів.
6
Визначте, де буде розміщуватися падаюча від виноградини тінь, намітьте кілька прямих ліній, напрямних її, і заштрихуйте тінь, роблячи її світліше в міру віддалення від ягоди. Чим ближче до виноградині підійде тінь - тим вона буде темніше.
7
Закінчите малюнок растушевкой - використовуйте для неї спеціальні інструменти або скручений паперовий конус. Не торкайтеся малюнка пальцями, розтушовуйте переходи між штрихуваннями тільки за допомогою обраного інструменту. Держак виноградини залиште шорстким - гладенькою повинна стати тільки поверхня ягоди.