Як перевести джоули в калорії.

Джоуль - це одиниця вимірювання кількості теплоти, використовувана в міжнародній системі одиниць (СІ - Systeme International d'Unites). Вона частіше використовується в фізиці, а в теплотехніці більшого поширення має позасистемна одиниця виміру з назвою «калорія». Паралельне існування цих одиниць час від часу викликає необхідність конвертації величин з однієї в іншу.
Інструкція
1
Майте на увазі, що в даний час паралельно існують два визначення калорії, одне з яких називається «калорією термохимической», а інше - «калорією міжнародної». Для перерахунку джоулів в калорії термохимические треба використовувати співвідношення, в якому 1 джоуль приблизно дорівнює 0.239005736 калорії. При перерахунку в міжнародні калорії цей коефіцієнт повинен бути змінений до значення 0.238845897.
2
Скористайтеся стандартним калькулятором Windows для практичного перерахунку одних одиниць в інші. Посилання на його запуск поміщена в головне меню ОС - клацніть кнопку «Пуск» (або натисніть клавішу WIN), перейдіть в розділ «Усі програми», а з нього - в підрозділ «Стандартні». Потрібний пункт у цьому підрозділі так і називається - «Калькулятор». Замість подорожей по меню для цієї ж мети можна скористатися діалогом запуску програм - натисніть клавіші WIN + R, введіть команду calc і натисніть Enter.
3
Розкрийте розділ «Вид» в меню калькулятора і виберіть пункт «Переказ величин». У його інтерфейс додасться ліва панель з випадають списками одиниць виміру.
4
Виберіть в списку під написом «Категорія» рядок «Енергія». У списку «Вихідна величина» встановіть «джоуль». У списку «Кінцева величина" клацніть «кілокалорія».
5
Введіть значення вихідної величини в джоулях і натисніть кнопку «Перевести». Калькулятор перерахує заданий число в міжнародні кілокалорії. Для перекладу числа в калорії помножте результат на тисячу.
6
Використовуйте онлайн-калькулятори, якщо чомусь не хочете скористатися системним. Таких сервісів дуже багато в мережі, навіть пошукова система Google тепер має вбудований конвертер величин. В цьому пошуковику достатньо сформулювати запит на обчислення безпосередньо в поле введення пошукового запиту і результат буде показаний відразу, без натискання будь-яких кнопок. Google використовує для перерахунку коефіцієнт для термохімічних калорій.
Під калорією розуміється одна з одиниць, за допомогою якої вимірюється енергія або робота. Інакше кажучи, для того, щоб нагріти воду масою 1 грам на температуру в 1 Кельвін, потрібно 1 Калорія (1 Кал.). Перевести калорії досить просто.
Інструкція
1
Для початку коштувати зрозуміти, до якої області сучасної науки належить та чи інша "калорія". Не дивлячись на те, що зараз в них в основному вимірюють енергетичну цінність продуктів, деяку поширеність мають наступні "види" "калорій": Міжнародна калорія, термохімічна калорія, а так же калорія, яка вимірюється при 15 градусах Цельсія.
2
Розібравшись в тому, яка саме різновид калорії представлена в тому чи іншому випадку, можна скористатися таблицею переходу від Калорій до джоулів: 1 кал = 4,186 Дж (1 Дж? 0.2388459 калм) Міжнародна калорія ; 1 кал = 4,184 Дж (1 Дж = 0.23901 калт) Термохімічна калорія; 1 кал = 4,185 Дж (1 Дж = 0.23890 кал15) Калорія при температурі в 15 ° C
Зверніть увагу
Як правило, до різного роду продуктам, придбаних в магазинах, вказується, скільки кілокалорій (ккал) міститься в 100 грамах даного продукту. Тут же дан і переклад кілокалорій в кілоджоулі. Так само варто відзначити, що в енергетичному секторі при вимірі потужності станцій часто застосовують гігакалорії (ГКал).