Як визначати гостроту зору.

Визначати гостроту зору можна за допомогою спеціальних медичних таблиць. Вони містять різні літери, цифри, знаки і малюнки для дітей. Дані символи називаються оптотіпов. Людина повинна розрізняти різні оптотіпи, розпізнавати цифри та букви.
Інструкція
1
Збираючись на обстеження, візьміть свої окуляри або лінзи в тому випадку, якщо ви ними користуєтеся.
2
Візьміть з собою виписаний вам на окуляри або лінзи рецепт.
3
Розкажіть доктору про препарати, які ви приймаєте. Деякі з них впливають на гостроту зору.
4
При обстеження не щурьтесь і не нахиляйте голову вперед. При прищуривании підвищується гострота зору, і результат буде неточним.
5
Не тисніть рукою на інше око. При натисканні погіршується кровообіг в обох очах.
6
Прикрийте одне око спеціальним щитком. Це дозволить більш точно дослідити гостроту зору.
7
На початку дослідження спробуйте розгледіти найдрібніші значки. Якщо не виходить, переходите до більших.
8
Якщо ви не бачите жодного знака таблиці, наблизьтесь до неї на відстань, коли чітко бачите перший рядок.
9
Якщо ваш зір менше 0,1, то дослідження буде проводитися іншим чином. У цьому випадку медична сестра показує вам два пальці на темному тлі. Вона наближається до тих пір, поки ви не побачите, скільки пальців вона показує.
10
Спробуйте перевірити гостроту зору в окулярах або лінзах, які ви носите. Можливо, вони вже не допомагають вам, і потрібно виписувати новий рецепт.
11
Для перевірки зору поблизу використовується картка, на якій надруковано кілька абзаців тексту. Кожен абзац написаний різним розміром шрифту. Людина з хорошим зором побачить абзац з найдрібнішим шрифтом і прочитає його на відстані 35 см.
12
Дослідження у дітей проводиться за допомогою картинок. Дитину спочатку підводять до таблиці і просять назвати картинки, які він бачить, щоб дитина налаштувався і зрозумів, чого від нього хочуть.
13
Визначати гостроту зору потрібно тільки в спеціально обладнаному медичному кабінеті. За таблицями, скачаним з інтернету, ви не зможете правильно визначити пильність своїх очей, тому що, по-перше, не буде створено правильне освітлення, по-друге, без набору лінз ви не зможете підібрати відповідні окуляри.