Як повернути товар постачальнику.

Бувають такі випадки, коли є необхідність повернути товар постачальнику. Якщо в договорі поставки прописані умови повернення, то ні з якими проблемами ви зіткнутися не повинні. Ну а як же бути, якщо все-таки повернення в договорі не прописаний?
Вам знадобиться
  • Акт повернення;
  • Поворотна накладна;
  • Фотокамера;
  • Цивільний кодекс.
Інструкція
1
Якщо товар має яскраво виражений дефект, шлюб, прострочений і не може бути реалізований, повідомте про даний факт постачальнику. При виявленні яких-небудь дефектів сфотографуйте їх на фотокамеру. В ідеалі, приймання повинна помітити дефект і не приймати товар документально. В такому випадку постачальник просто фізично забере негідний товар .
2
Якщо приймання спрацювала халатно, і товар був оприбуткований, з'являються складності з документами. Для початку відправте постачальнику акт повернення, в якому чітко прописані всі позиції і причини повернення. Також можна прикласти при необхідності фото.
3
Якщо постачальник відповідальний і не противиться оформленню повернення, друкуйте поворотну накладну. Уточніть особливості ведення документації у постачальника. Можливо, буде необхідно роздрукувати поворотну накладну по кожній позиції окремо, або за групами товар а.
4
Обговоріть час і варіант проведення повернення. Варіантів може бути декілька: з найближчою поставкою, з попутним транспортом. У кожному разі, у представника постачальника повинна бути довіреність на проведення повернення та копія акта повернення, що ви завчасно відправляли.
5
Якщо ви відправили акт повернення, докази дефекту товар а в наявності, а постачальник не поспішає оформляти повернення, постарайтеся з ним домовитися. Можливо, що повернути товар постачальнику ви зможете за допомогою обміну, не оформляючи документально. Запропонуйте постачальнику привезти аналогічний товар крім замовлення і обміняйтеся при поставці. Отже, ви повернули товар постачальнику і документи не оформляли.
Зверніть увагу
Іноді товар може виявитися зіпсованим не з вини постачальника, а з вини ваших співробітників. В такому випадку повернення постачальник не заберет.Есть ще один спосіб: послатися на ГК РФ, статтю 483.
Корисна порада
Намагайтеся укладати договори поставки, в яких прописані умови повернення та обміну товару - таким чином, у вас не виникне проблем.Еслі у вас не прописані умови повернення, а постачальник противиться оформленню повернення, постарайтеся вплинути на нього, договоріться.В разі якщо постачальник не йде вам назустріч, знижуйте обсяг продажів і замовлень. Ні незамінного товару - продавайте більше аналогічної продукції конкурента. Через деякий час постачальник сам запропонує забрати товар.
Здійснюючи покупки за кордоном, пам'ятайте, що сума податку на додану вартість, що входить в ціну покупки, може бути повернута покупцю, який не є громадянином країни, де товар був придбаний.
Інструкція
1
Перед поїздкою за кордон знайдіть в інтернеті інформацію, що стосується трьох аспектів покупки. По-перше, дізнайтеся, які ставки ПДВ до відшкодування при здійсненні покупок в тій країні, куди ви вирушаєте. В середньому ця величина становить 10% від вартості товару при готівковому розрахунку і 12% при оплаті карткою. Крім того, в деяких країнах Європи ставки ПДВ диференційовані залежно від категорії товару. По-друге, зверніть увагу, що відшкодувати ПДВ можна не за все покупки, деякі види товарів, наприклад, алкоголь в Чехії, бензин в Словаччині, не потрапляють під дію цих правил. І третє - дізнайтеся мінімальний розмір суми покупки, В Італії, наприклад, ця сума становить 155 євро, в Хорватії 500 кун. З меншої суми ПДВ повернуто не буде.
2
Здійснюючи покупки за кордоном, зверніть увагу, чи є на магазині вивіска «Tax Free Shopping». Якщо її немає, уточніть у продавця, чи полягає даний магазин в системі Tax Refund. Перед оплатою товару попросіть продавця виписати чек tax free. Упевніться, що вам видали три копії чека, четверта залишається у магазина. У чеку мають бути вказані номер вашого паспорта, ім'я та прізвище, розмір ПДВ до повернення, вартість покупки повинна відповідати сумі касового чека, який зазвичай приколюється до чека tax free.
3
При від'їзді з країни підійдіть до співробітника митниці або в пункт перевірки Tax Free до того моменту, як ви зареєструвалися на рейс. Там поставлять штамп на чек tax free, одна копія залишається в митниці. Перевіряючі співробітники можуть попросити вас показати куплені товари, пам'ятайте, що пред'являються речі повинні бути з ярличками, пломбами магазину, новими. Не використовуйте товари, за які ви хочете повернути ПДВ до перетину кордону. Після отримання штампа на чек, зареєструйтесь на рейс.
4
Відшкодувати сплачений ПДВ можна прямо в аеропорті, з якого ви відлітаєте. Пункт повернення ПДВ розташовується після стійки реєстрації, вам видадуть готівку, але утримають 5% комісії. Якщо ви хочете повернути суму ПДВ на банківський рахунок, ви можете зробити це по приїзді на батьківщину. Надайте співробітнику банку, що має договір про прийом чеків tax free, паспорт, закордонний паспорт, чек tax free (інші два примірники), касовий чек. Виплата буде проведена на ваш рахунок в рублях за курсом банку, що здійснює виплату.