Як написати рекомендаційний лист.

Останнім часом, приймаючи на роботу нових співробітників, роботодавці все частіше просять надати рекомендаційні листи з попередніх місць роботи. Щоб грамотно написати рекомендаційний лист слід знати, як зробити це правильно.
Інструкція
1
Тема листа повинен бути «Рекомендаційний лист». Заголовок може бути виділений жирним шрифтом, і обов'язково отцентрірован.Далее необхідно скласти текст самого листа.
2
Перший абзац слід почати з вказівки повного імені працівника, після чого вказати що він (вона) працював (-ла) в компанії (вказати назву) у відділі (назва відділу) як (посада) в наступний період (дата прийому на роботу і дата звільнення).
3
У другому абзаці потрібно в декількох фразах описати, що входило в обов'язки співробітника в період роботи у вашій компанії. Найкраще вмістити цю інформацію в одне речення.
4
У третьому абзаці буде доречно написати про те, як зарекомендував себе працівник за час роботи в компанії. Можна вказати кілька якостей працівника, які були яскраво виражені і були важливими в професійній діяльності. Тут же слід перерахувати і найсильніші сторони характеру, що роблять позитивний вплив на робочий процес.
5
В останньому абзаці можна написати про впевненість керівництва компанії в тому, що навички і набутий професійний досвід, а також особисті якості співробітника дозволять рекомендувати його для роботи в іншій компанії.
6
Останнім етапом в складанні рекомендаційного листа буде вказівка посади і прізвища керівника, що видає дане рекомендаційний лист. Після чого слід поставити дату, підпис і печатка організації.
Разом з резюме, як правило, роботодавцю претендент на посаду передає рекомендаційний лист з попереднього місця роботи. Воно складається безпосереднім керівником менеджера або директором організації. При написанні рекомендації особливе значення мають досягнення фахівця, його досвід роботи на посаді менеджера.
Вам знадобиться
  • - посадова інструкція менеджера;
  • - реквізити компанії;
  • - особиста картка менеджера;
  • - трудова книжка менеджера;
  • - печатка організації, штамп (за наявності).
Інструкція
1
Рекомендація складається безпосереднім начальника менеджера, керівником відділу (служби). Приміром, для менеджера продажів лист пишеться начальником відділу продажів. У правому верхньому куті поставте штамп вашої організації, якщо такий, звісно, є у вашої фірми. Якщо його немає, то впишіть реквізити підприємства, включаючи адресу, ІПН, КПП, ОГРН.
2
Впишіть назву документа заголовними буквами посередині. Після впишіть персональні дані менеджера відповідно до паспорта. Напишіть період трудової діяльності у вашій організації, дату початку і закінчення роботи відповідно до відомостей, зафіксованими в трудовій книжці фахівця. Впишіть повне найменування фірми, назва займаної посади працівника. Наприклад: «на посаді менеджера продажів».
3
Сформуйте перелік особистісних якостей менеджера, які характерні даному фахівцю. Наприклад: «Під час роботи зарекомендував (а) себе як відповідальний, цілеспрямований, дисциплінований, комунікабельний працівник».
4
Потім вкажіть персональні дані менеджера. Впишіть перелік проектів, в яких брав участь фахівець. Стисло напишіть посадові обов'язки, які виконував співробітник за час трудової діяльності у вашій фірмі.
5
Вкажіть число клієнтів, яких залучив менеджер за час трудової діяльності. Це може послужити позитивною характеристикою і умінням виконувати обов'язки якісно.
6
Напишіть, наскільки якісно, своєчасно співробітник виконував доручення керівництва у відрядженнях. Також вкажіть цілі поїздок.
7
Потім напишіть в яку фірму (вкажіть її назву) ви рекомендуєте менеджера (впишіть його прізвище, ім'я, по батькові). Впишіть посаду, персональні дані особи, від імені якої складено рекомендація. Як правило, це керівник відділу (служби). Останнім ставиться підпис, дата написання листа.