Як вибрати реле.

Реле широко застосовуються в схемах управління і автоматичних пристроях, оскільки дозволяють керувати великими потужностями на виході при вхідних сигналах малої потужності, здійснювати комутацію ланцюгів, фіксувати відхилення характеристик щодо необхідного рівня. При виборі реле для пристрою конкретної електричної схеми необхідно керуватися деякими практичними рекомендаціями з урахуванням характеристик пристрою.
Інструкція
1
Визначте необхідні вам характеристики реле. Перш за все, визначитеся з необхідною величиною спрацьовування. Вона являє собою значення вхідного параметра, при якому реле срабативает.Вторая важлива характеристика реле - мінімальна потужність, що підводиться до робочого органу, яка потрібна для перекладу реле з початкового в робочий стан.
2
З'ясуйте, яка керована потужність вимагається для реле у вашій ситуації. За потужністю управління розрізняють реле ланцюгів малої потужності (не більше 25 Вт), середньої потужності (до 100 Вт) і підвищеної потужності (силові реле).
3
Уточніть необхідний час спрацьовування реле, тобто проміжок часу з моменту подачі сигналу до початку впливу на ланцюг управління. По даній характеристиці реле розрізняються на швидкодіючі, уповільнені і реле часу.
4
При виборі конкретної конструкції реле звертайте увагу на характеристики, що відносяться до недоліків пристрою: швидкість роботи, величину електричного і механічного ресурсу, наявність і величину перешкод при розмиканні і замиканні контактів.
5
Оцініть робоча напруга і силу струму в обмотці реле - вони повинні знаходитися в межах допустимих значень, вказаних в технічній документації. Якщо струм в обмотці зменшується, це призводить до зниження надійності освіти контакту. Збільшений струм веде до нагрівання обмотки і зниження надійності реле при максимальній дозволеній температурі.
6
Вибирайте реле з дещо підвищеними характеристиками робочої напруги в порівнянні з необхідними. Інакше при короткочасної подачі на обмотку підвищеної напруги може привести до механічного перенапруження в муздрамтеатрі і контактній групі. А електричне перенапруження обмотки при розмиканні ланцюга може викликати пробою ізоляції.
7
При виборі режиму контактних груп реле враховуйте значення комутованого струму, характер передбачуваного навантаження, загальне число і частоту комутації в ланцюзі.
Зверніть увагу
Залежно від типу підключення реле напруги поділяються на: - Реле напруги вилка-розетка (V-protector 16AN, РН-101М). Таке реле напруги встановлюється безпосередньо в розетку і використовується для захисту окремих споживачів або їх груп. Вибирати реле напруги необхідно з 20 - 30% запасом по потужності.
Корисна порада
Реле використовують в безлічі електроніки, розрізняють реле електричні, механічні та пневматичні, але великий попит має якраз електричний реле. У перекладі з англійської слово «relay» означає зміну чого-небудь, а також передачу першості іншому, що в певній мірі вказує на функції цього пристрою. Основа роботи реле - це взаємодія якоря і електричного магніту.
Теплові реле широко застосовуються в промисловості і в побуті, здійснюючи захист електродвигунів в багатьох технічних пристроях. Принцип дії таких реле заснований на властивості біметалів змінювати свою форму при нагріванні, розриваючи електричну ланцюг. Вибір теплового реле в чому визначається його призначенням і конкретними особливостями електроустаткування, що підлягає захисту.
Інструкція
1
Вибираючи конкретний пристрій, виходите з того, що одна з основних вимог до теплових реле - відповідність їх номінального струму току устаткування, що підлягає захисту. Крім того, теплові реле нерідко самі вимагають захисту від короткого замикання, для чого в схеми підключення реле слід включати запобіжники.
2
Усвідомте для себе межі застосовності теплових реле , щоб грамотно вибрати тип захисту. Якщо в захищається системі можливі аварійні режими роботи електродвигуна, не пов'язані з підвищенням споживаного струму, то використання теплового реле не дасть необхідного захисного ефекту. Для таких випадків в обмотку статора двигуна вбудовується спеціальна тепловий захист.
3
Якщо ж до теплового захисту обладнання не пред'являється спеціальних вимог, теплове реле вибирайте з урахуванням того, що максимальний струм робочого режиму реле не повинен бути нижче номінального струму захищається обладнання. Інший критерій вибору - ток установки реле повинен трохи перевищувати номінал двигуна (в межах 5%).
4
Також зверніть увагу на те, що підбирати теплове реле має забезпечувати більший запас для регулювання струму установки реле в сторону зменшення та збільшення. У самому ідеальному варіанті запас для регулювання повинен бути дуже великим, що робить захист більш надійною і керованою. На настановної шкалою реле зверніть увагу на наявність одного-двох значень в обидві сторони від положення рукоятки, відповідного першій установці.
5
При виборі теплових реле для захисту асинхронних електродвигунів від перевантажень, здатних виникнути при обриві однієї з фаз, використовуйте реле типу РТТ або ГТВ. Такі прилади можуть вбудовуватися безпосередньо в магнітні пускачі, захищаючи двигун від заклинювання ротора і затягнутого пуску.
6
Вибираючи конкретну модель, орієнтуйтеся також на наявність вбудованого індикатора, що показує стан теплового реле зараз.