Як порахувати кубатуру круглого лісу. Кубатурник круглого лісу таблиця понад 8 метрів.

При покупці круглого лісу для будівництва виникає необхідність його розрахунку. Звичайно, ліспромгоспи надають послуги з розрахунку, але розрахунок проводиться працівниками тих же ліспромгоспів, що незмінно веде до розбіжностей в підрахунках.
Інструкція
1
Щоб розрахувати кубатуру круглого лісу, можна використовувати спеціальні таблиці - кубатурника стандарту ISO 4480-83 і ГОСТ 2708-75. Вам слід лише виміряти діаметр верхнього торця колоди і його довжину, а потім за наведеними таблицями знайти його кубатуру. Складаючи послідовно кубатури всіх колод, ви знайдете загальну кубатуру купленого вами круглого лісу.
2
В інтернеті існує безліч розрахункових програм, при яких ви можете розрахувати кубатуру круглого лісу, не користуючись таблицею, а лише вимірюючи діаметр і довжину колод. Таблиці вже внесені до програми. Однак, це не завжди зручно.
3
Існує ще один спосіб вимірювання кубатури круглого лісу - перерахунок складочного кубічного метра в щільний кубічний метр. Це необхідно, тому що роздрібні ціни зазвичай встановлюються для щільної кубатури.
4
Розсортуйте ділової горбиль на дві групи по довжині: до 2 м довжини включно і більше 2 м. Покладіть горбиль в штабель, чергуючи товсті і тонкі кінці поперемінно в протилежні сторони.
5
Допускається укладання короткого обапола зі стикуванням по довжині. Слідкуйте за тим, щоб штабель мав однакову висоту по всій довжині, максимально щільну укладку і рівні прямі кути.
6
Помножте середню довжину штабеля на його висоту і ширину. Отримана цифра буде складочной кубатурою круглого лісу.
7
Помножте цифру складочной кубатури на відповідний коефіцієнт, щоб отримати масу щільної кубатури: коефіцієнт для неокоренного обапола до 2 м - 0,48, довжиною більше 2 м - 0,43; коефіцієнт для окоренной обапола до 2 м - 0,56, довжиною більше 2 м - 0,50.
8
Звичайно, ви можете довірити розрахунок кубатури працівникам складу, але перевірити правильність розрахунків все ж не заважає. Це у ваших інтересах.