Як обмежити час.

Правильно розподілити свій час - значить подарувати собі успішний день і забезпечити успішне життя. «Хто виграв час , той виграв все», - сказав Жан Батист Мольєр. Адже так важливо вміти управляти своїм часом, щоб дедлайни не наводять вас в ступор, а час не здавалася спочатку «зайвим», а в наслідок «безсовісно випередив вас». Наведені нижче рекомендації допоможуть вам знайти з часом спільну мову і домогтися того, що ви будете обмежувати час зручними для вас рамками.
Інструкція
1
Складіть список ваших цілей і завдань на певний період. Напишіть список цілей, яких ви хочете досягти протягом певного періоду часу, наприклад, річного періоду. Пишіть їх в послідовності пріоритету для вас. Потім доповніть список описом завдань і способів їх виконання, які необхідні для досягнення ваших цілей.
2
Задайте собі терміни виконання завдань і досягнення цілей. Напишіть реальні терміни, в які ви можете виконати поставлені завдання і досягти цілей. Повний список ваших справ з термінами допоможе вам уникнути безцільної витрати часу на обдумування майбутніх планів і того, що ще потрібно зробити, як краще цього досягти і т.п. Тому пишіть терміни тільки з урахуванням виконання самого завдання, без обліку тимчасових втрат. Не поспішайте, обміркуйте все, в процесі цієї роботи ви неодмінно викресліть щось зайве, що не так важливо для вас.
3
Складайте план на день. Вкажіть у ньому час , яке вам необхідно на ту чи іншу справу, згідно вашим цілям і завданням. Не вдавайтеся до скрупульозне опис дрібних деталей, формулюйте завдання більш глобально, але враховуючи всі необхідні для досягнення вашої мети пункти.
4
Тримайте загальний список цілей-завдань і план на день під рукою. Загальний список і план на день повинні бути наочними, щоб, глянувши на них, ви бачили перед собою ясну картину ваших цілей-завдань і могли тримати себе в тонусі. Він може знаходитися на столі, в рамці - як вам зручно, головне - він завжди повинен бути в зоні вашої досяжності.
5
Корегуйте свій список цілей і завдань, згідно реального виконання плану на день. Якщо ви виявите, що склали занадто ідеальний план, і записані в ньому терміни вам поки не під силу або занадто втомлюють вас, вганяючи в стресовий стан, скоректуйте ваш загальний список справ і наступні плани на день, згідно вашої працездатності та станом на сьогоднішній день.
6
Приділіть час аналізу роботи над виконанням поставлених завдань і проблем, що виникають на шляху їх виконання та досягнення цілей. Займаючись будь-яким справою, не занурюйтесь мислення в «плани прийдешні», «прокручування» ситуацій і т.п. Виділіть на розмову з собою окреме час протягом дня. Помітивши, що думки відводять вас в інше русло, відразу і без жалю перемикайтеся на виконання поставлених завдань. Подумайте про вашу мету і тримайте в голові картину результату її досягнення.
7
Встигайте відпочивати. У список своїх справ включіть приємне для вас час супроводження, яке дозволить вам розслабитися, відпочити і набратися сил для наступного успішного дня. Щоб не перетворити себе в загнаного коня, не шкодуйте часу на той вид відпочинку, який максимально заряджає вас енергією і додає сил. Це може бути прогулянка на свіжому повітрі, читання захоплюючої книги, перегляд цікавого фільму, зустріч з друзями або заняття улюбленим видом спорту.