Як замінити материнську плату без перевстановлення.

При перевстановлення материнської плати зовсім необов'язково встановлювати заново операційну систему (ОС). Можна змінити материнську плату , залишивши повністю працездатну Windows і не витрачаючи час на установку нової ОС. Доведеться тільки заново встановити драйвера для деяких компонентів комп'ютера, а також змінити деякі настройки, але це все ж буде швидше, ніж установка нової операційної системи.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер;
  • материнська плата;
  • доступ в інтернет;
  • драйвера на чіпсет материнської плати;
  • драйвера на звукову і мережеву плати
Інструкція
1
Знайдіть в інтернеті і скачайте файл idedrivers.zip. Файл архівний, тому буде потрібно архіватор. Якщо архиватора у вас немає, скачайте і встановіть його. Розпакуйте весь вміст файлу в папку System32 Drivers. Буде запропоновано замінити вже існуючі файли з ідентичними іменами. Відмовтеся від цього повідомлення.
2
Скачайте і відкрийте файл під назвою Mergeide.reg. У вікні виберіть команду «Виконати». Цей файл додає до реєстру Windows інформацію про IDE контролерах.
3
Тепер можна сміливо міняти материнську плату на нову. Зробити це можна або самостійно, або в сервісному центрі. Після переустановки материнської плати включите комп'ютер. Стара версія Windows почне завантажуватися. Перший процес завантаження Windows може бути трохи тривалий, але надалі швидкість завантаження буде нормальна.
4
Тепер про драйвери, які перевстановлювати доведеться точно. З основних драйверів працюватимуть драйвера на відеокарту. Драйвера на чіпсет материнської плати, на звукову і на мережеву плати доведеться замінити. Диск з драйверами повинен йти в комплекті до материнської плати. Просто знайдіть на ньому потрібні драйвера і встановіть.
5
Якщо вам дісталася материнська плата без драйверів, вчинити потрібно так: правою кнопкою мишки натисніть по «Мій комп'ютер». Потім виберіть вкладку «Властивості», а в ній - «Диспетчер пристроїв». Натисніть по самому верхньому рядку (система) і виберіть команду «Оновити конфігурацію устаткування». Після проїдьте до рядка «Звукове обладнання», навпроти рядка натисніть по стрілочки. Відкриється меню дій із звуковою картою. Натисніть правою кнопкою мишки і виберіть команду «Оновити драйвера». Драйвера будуть оновлені через інтернет. Ту ж саму операцію виконайте з мережевим обладнанням.