Як усунути скрип дерев'яної підлоги. Як видалити скрип в дерев'яних підлогах відео.

Дерево, вживане для виготовлення підлог, є досить довговічним матеріалом. Але з часом кріплення дощок слабшає, в результаті дерев'яна підлога іноді починає прогинатися і скрипіти. Ситуація ця досить поширена, але її можна виправити. Для того, щоб усунути скрип мостин, знадобляться прості інструменти.
Вам знадобиться
  • - дриль,
  • - цвяхи,
  • - молоток,
  • - обценьки,
  • - фарба для підлоги,
  • - деревна тирса.
Інструкція
1
Визначте, які дошки покриття скриплять. Для цього треба просто кілька разів походити по мостинам. З'ясуйте, скрипить чи вся дошка цілком або тільки окремий її ділянку. Найчастіше видають звуки ті дошки, які недостатньо добре прикріплені до лагам або балок перекриття.
2
Визначивши дефектну мостину, з'ясуйте, чи не знаходяться під пошкодженої дошкою будь-які комунікації.
3
За допомогою дрилі просвердлите з одного боку скриплячому мостини отвір через дошку в балку (лаг). В отвір вбийте цвях або, що ще краще, вкрутити шуруп підходящого розміру. Капелюшок цвяха або шурупа повинна бути втоплена в дошці.
4
Ще раз пройдіться по мостині, прислухавшись, не скрипить вона. У разі необхідності угвинтите шуруп на протилежному боці дошки.
5
Якщо залишилися інші скрипучі мостини, виконайте аналогічну операцію з іншими видають звуки дошками.
6
Якщо пророблена операція не усунула скрип повністю, використовуйте дерев'яні клини, які слід встановити в зазори між балками і мостинами. Для кріплення шпунтованих дощок використовуйте шурупи з потайними головками. Якщо дошки прибиті до підлоги так, що капелюшків цвяхів не видно, підніміть одну дошку, використовуючи гвоздодер, щоб можна було визначити, де розташовані лаги.
7
Одна з можливих причин появи скрипу - тертя дощок один про одного. Визначивши місце, звідки виходить скрип, насипте в тріщину графітовий порошок, тальк або вбийте в щілину між дошками дерев'яні клинці.
8
Буває, що скрип викликають дошки, деформовані вогкістю або перепадами температури, що призводить до нерівномірного висихання мостин. В такому випадку закладіть щілини за допомогою пасти, приготовленої з дрібної деревної тирси і фарби для статі . Для приготування пасти використовуйте чотири частини тирси на одну частину фарби. Після висихання нанесеної в щілину суміші ще раз перевірте мостини, переконавшись, що скрип зник.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7oHKtXVBDp0
Як би не були добре укладені статеві дошки, з часом вони починають скрипіти. Причин тому може бути багато: зміна вологості в приміщенні, перекіс будинку, використання при укладанні непросушених дощок і так далі. Чи потрібно говорити, наскільки неприємний скрип?
Інструкція
1
Якщо підлога почала скрипіти в новому будинку, значить, при укладанні використовували не просушені дошки. У міру всихання, між дошками з'явилися щілини, вони стали «ходити» в місцях кріплень, тертися один об одного. Звичайно, самий правильний вихід - це перебрати повністю підлогу. Однак, це практично капітальний ремонт, який коштує недешево. Є, звичайно, і інший вихід - постелити зверху фанерні листи. Вони й підлогу вирівняють, і щілини закриють, і втрати тепла припинять. Поверх фанерного статі можна постелити підлогове покриття і надовго забути про проблему. Але і цей спосіб не з дешевих.
2
Цю проблему можна вирішити інакше. Якщо лаги лежати часто і укладені на них мостини не прогинаються, то можна використовувати тонкі дерев'яні бруски. Просто забийте їх між мостини. Правда, метод цей досить трудомісткий - необхідно кожну реечку підганяти під розміри щілини. Але і ці забиті між щілинами рейки теж згодом розсохнуться.
3
Є більш ефективний спосіб. Для нього вам знадобляться клей ПВА столярний, плетена мотузка (синтетичний шнур), тирсу. Шнур необхідно просочити клеєм, за допомогою керна проштовхнути в щілину на глибину в половину товщини дощок. Далі потрібно змішати клей із тирсою, щоб вийшла маса густотою як у сметани. Цією шпаклівкою зашпаровують порожнину щілини над шнуром з невеликою гіркою. Коли шпаклівка трохи затвердіє, зайве знімають ножем. Через 2 доби підлогу можна фарбувати.
4
При великих проміжках між дошками, такий спосіб не піде. Потрібно скріплювати дошки один з одним. Для цього знадобляться дерев'яні шканти або шматки товстої сталевого дроту (діаметром 8-10 мм), досить довгі, дриль і довге свердло діаметром, як у шкантів. Дрилем в мостині потрібно просвердлити під кутом 45 градусів отвір так, щоб воно проходило і крізь сусідню дошку. У цей отвір забивають шкант, змащений клеєм ПВА. Якщо ж замість шкантів використовуєте дріт або цвяхи, свердлити все одно треба. Інакше ви ризикуєте розколоти статеві дошки. Через 20 см від цього отвору свердлять інше, але вже починають з сусідньої, просвердлюючи і першу дошку. Це отвір буде перпендикулярно щодо попереднього. Так скріплюють мостини на всьому їх протязі. Після того, як всі статеві дошки скріплені, необхідно повернутися до попереднього способу і закласти всі щілини шнуром і шпаклівкою з тирси.
5
Усунувши скрип в тих місцях, де ви постійно ходите, обов'язково залишайте вентиляційні отвори там, де стоять меблі або там, де ви не буваєте. Інакше простір під підлогою, яке ви герметично закриєте зверху, стане джерелом цвілі. Якщо ви не можете цього зробити, то зробіть отвори по кутах кімнати, прикривши їх красивою гратами.