Як змінити частоту дискретизації.

За допомогою деяких програм можна змінювати частоту дискредитації (семплірованія) аудіофайлів. Ця технологія використовується для зміни розміру файлів або якості звучання треку. Також цей параметр (помилково) називають ступенем бітрейта, хоча це зовсім інший термін.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Adobe Audition.
Інструкція
1
Перед тим, як приступити до зміни значення частоти дискредитації необхідно скачати програму Adobe Audition з мережі інтернет. Програма знаходиться в обмеженому (платному) доступі, тобто нею можна скористатися в демо-режимі всього 30 днів. Після завантаження, встановіть програму і виведіть ярлик на робочий стіл.
2
Після запуску програми необхідно перейти в режим редагування аудіо (View Edit), натиснувши клавішу 8 на цифровій клавіатурі. Для завантаження файлу в головне вікно програми натисніть клавіші Ctrl + O. Після завантаження обраного вами аудіофайлу можна в цьому ж вікні дізнатися основні його характеристики: в рядку стану будуть відображатися значення частоти дискредитації, бітрейту і типу аудіофайлу. Приміром, 48000 - 16-bit - Stereo.
3
Натисніть гарячу клавішу F11 для виклику інструменту пересемплірованія (Convert Sample Type). У вікні, можна відразу ж вибрати нову частоту для вашого аудіофайлу, приміром, 44100 (стандартна частота для Audio-CD). Для зміни значення бітрейта досить вибрати будь-яке значення в поле Bit Depth. Вибране вами значення бітрейта обчислюється в бітах. Для вибору чи зміни типу аудіофайлу внесіть зміни в поле Channels. Серед представлених варіантів мається Mono і Stereo.
4
Варто нагадати, що зменшення або збільшення несе за собою погіршення для першого випадку і однаковий рівень для другого випадку. При зменшенні значення дискредитації, зменшується і загальний розмір файлу, а, отже, зменшується якість звучання. Для підвищення якості звучання аудіофайлу просте підвищення частоти дискредитації виявляється недостатньо, якість залишається незмінним.
5
Тепер залишилося натиснути на кнопку «ОК» і зберегти аудіофайл, натиснувши верхнє меню File, потім вибравши пункт Save As або скориставшись поєднанням клавіш Ctrl + Shift + S.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5sLc0EKQm6E