Як зробити верстат для заточування ковзанів.

Щоб повною мірою насолоджуватися катанням на ковзанах, необхідно їх відповідним чином підготувати, тобто ув'язнити. Існують спеціальні пристосування для заточки ковзанів, але зовсім не обов'язково його купувати, оскільки аналогічний верстат для заточки можна виготовити своїми руками з доступних матеріалів.
Вам знадобиться
  • Дві латунних або алюмінієвих труби, точильний камінь, вісь для кріплення дрилі, кріпильні болти, плоский напилок, металева лінійка, ножівка, свердло, лещата.
Інструкція
1
Підготуйте дві труби з латуні або алюмінію. Одна труба повинна мати зовнішній діаметр 25 мм, а друга - такий же внутрішній діаметр. Знадобиться також точильний камінь діаметром 25 мм. Камінь повинен мати вісь кріплення для дрилі. Приготуйте кріпильні болти М5 або М6.
2
Затисніть трубу більшого діаметра в лещатах і виконайте уздовж труби проріз. Для цього підійде звичайна ножівка з вузьким лезом. Ширина прорізу повинна становити близько 3 мм. Намагайтеся, щоб проріз була якомога більш рівною.
3
Від труби із зовнішнім діаметром 25 мм відпиляйте приблизно 10 мм; отримали заглушку. Таких заглушок знадобиться дві.
4
В трубу з великим діаметром вставте точильний камінь і заглушки.
5
Поперек труби просвердлите за допомогою дриля наскрізний отвір між заглушкою і каменем і стягніть конструкцію гвинтом, щоб вона не розвалилася.
6
За допомогою напилка відрегулюйте конструкцію верстата. Для того щоб верстат працював, необхідно задати йому необхідне знімання, зробивши камінь які виходять межі бічних заглушок (вони грають роль напрямних). Відшліфуйте заглушки напильником, періодично замеряя їх лінійкою. Прикладайте лінійку, злегка проводячи над каменем по краях з обох сторін. Після правильної доведення точила вона готова до роботи.
7
Щоб камінь в процесі заточки не кришиться, зміцните його суперклеєм.
8
Корпус виготовленого верстата покрийте сантехнічним силіконом.