Як визначити, де біля річки правий берег. Як визначити яму в річці відео ролики.

Знання про те, де у річки правий і лівий берег , необхідно не тільки для того, щоб скласти іспит з географії. У нашому суспільстві прийняті умовні позначення, які допомагають нам орієнтуватися в просторі, повідомляти місцезнаходження та місце розташування об'єктів. Крім того, всім, хто будь-яким чином пов'язаний з річками по роботі або за місцем проживання важливо вміти визначати, де у річки правий берег . Це знання стане в нагоді будівельникам, плаваючим на суднах, жителям поселень у річки , мандрівникам та іншим зацікавленим особам.
Інструкція
1
Визначте напрямок течії річки . Якщо ви знаходитесь на берег у, поспостерігайте за випадковими предметами, що пливуть по поверхні води. Це можуть бути друзки, дошки, корчі. Якщо орієнтира не виявлено, спустіть на воду паперовий кораблик, поплавок або тріску. По напрямку руху предмета ви побачите, куди тече река.Еслі ви пливете по річці або перебуваєте у воді, подивіться на видимі на берег у предмети - кущі, камені, будинки. Ви будете рухатися вправо або вліво від них, і з цього напрямку знову визначте, куди тече река.Еслі ви дивитеся на карту, знайдіть у річки витік (її початок) і гирло (місце, де води впадають в озеро або море). Протягом річки завжди спрямоване від витоку до гирла.
2
Встаньте лицем у напрямку течії річки або розташуйте відповідним чином карту. У всьому світі прийнято, що берег праворуч від вас - правий берег . Відповідно, зліва від вас буде лівий берег річки .
3
Також можна визначити берег а за природними знакам. Правий берег річки завжди більш високий і крутий, схильний до обвалів, а лівий - пологий і низинний, схильний до затоплення при розливах і паводках. Це правило, яке отримало назву «Закон Бера», дійсно для річок північної півкулі, поточних з півночі на південь. Річки підмивають свій правий берег , залишаючи пісок і наноси на лівому. Пояснюючи це явище обертанням нашої планети із заходу на схід. Можна побачити, що для річок Південного півкулі дійсний той же закон у зворотному - крутий лівий берег і пологий правий.
4
Ви можете визначити правий берег судноплавної річки по навігаційних знаків, згідно з «Правилами плавання по внутрішніх водних шляхах РФ». Знаки зупинки на правому берег у річки червоно-чорні або червоно-білі, а на лівому - чорно-білі. Вночі судноплавні вогні лівого берег а світять зеленим, білим або проблискові білим світлом, а вогні правого - завжди червоні.