Як виміряти холестерин. рівень холестерину Як виміряти.

Замислюватися про вимірювання рівня холестерину в крові повинен кожна людина. А люди з надмірною вагою, серцево - судинними захворюваннями і в літньому віці повинні взяти за правило робити вимірювання регулярно. Відповідальне ставлення до цього питання допоможе запобігти інфаркти та інсульти, викликані високим рівнем холестерину .
Інструкція
1
Якщо ви хочете дізнатися всі показники, що характеризують рівень холестерину в крові, зверніться в місцеву поліклініку або спеціалізовану лабораторію. Тут зможуть отримати значення ЛПВП- холестерину (ліпопротеїни високої щільності) і ЛПНП- холестерину (ліпопротеїни низької щільності), а потім на їх основі скласти загальну картину змісту холестерину в крові. Найголовнішим фактором тут є їх процентне співвідношення, тому що значне переважання як першого, так і другого виду холестерину може свідчити про різних захворюваннях. Так, підвищений рівень ЛПВП- холестерину може сигналізувати про рак кишечника або запальних процесах в організмі. Атеросклероз і стенокардія можуть бути наслідками надлишку ЛПНП- холестерину , який осідає на стінках судин і перешкоджає нормальному проходженню крові. У поліклініці вам зможуть дати кваліфіковану консультацію і на підставі отриманих результатів зробити висновки про стан здоров'я.
2
Для людей, яким необхідно робити вимірювання рівня холестерину дуже часто (іноді щодня), створені спеціальні компактні і зручні в застосуванні прилади. Користуватися ними дуже просто. Для цього потрібно вставити спеціальну смужку в прилад, потім помістити краплю крові з пальця на цю смужку. Результат буде отриманий протягом декількох хвилин. Проте варто зазначити, що такі прилади дають тільки загальний показник холестерину в крові і не можуть визначати співвідношення ЛПВП- і ЛПНП- холестерину . Значним їх перевагою є те, що деякі з приладів здатні виміряти не тільки холестерин, але і рівень гемоглобіну і глюкози в крові. Це особливо зручно для людей, хворих на цукровий діабет та анемією. Щоденне вимірювання рівня холестерину в крові дає можливість спостерігати за зміною показників і допоможе вчасно вжити необхідних заходів, щоб запобігти інфаркту.