Як зняти шви після операції. Зняття швів після операції.

Накладення швів є обов'язковою умовою після хірургічних операцій і при отриманні глибоких ран. Шви накладаються для забезпечення швидкого зрощення тканин, необхідного для їх подальшого нормального функціонування і в естетичних цілях.
Інструкція
1
Бажано, щоб шви знімав кваліфікований фахівець. Якщо вам робили серйозну операцію або у вас дуже глибока рана, то стежити за зрощенням тканин і знімати шви обов'язково повинен лікар. Можна також звернутися в платну клініку, якщо немає можливості потрапити до свого хірурга. Зняти шви там зможуть швидко і за прийнятну суму.
2
Якщо рана була неглибокою, і в процесі загоєння не виникало жодних проблем, то шви можна зняти самостійно. Важливо знати, через який час після операції можна їх видалити. В середньому вона становить 6-9 днів. Якщо рана знаходиться на обличчі або шиї, то шви можна знімати вже через 4-6 днів.
3
Для видалення ниток вам знадобляться маленькі ножиці і пінцет. Дуже важливо, щоб вони були стерильними. Процедура зняття залежить від типу шва (вони можуть бути вузловими і безперервними). Якщо накладено вузловий шов, то потрібно акуратно з одного боку рани потягнути пінцетом за нитку так, щоб зі шкіри з'явилася частина шва, яка перебувала всередині і розрізати нитку близько до шкіри. Потім потрібно повільно і акуратно вийняти шов. Таким чином вийде, що частина нитки, яка перебувала зовні, не буде проходити в процесі видалення через тканини. Це дуже важливо дотримати, щоб не занести інфекцію в рану. Таку процедуру проробити з усіма частинами шва.
4
Для видалення безперервного шва потрібно розрізати нитку в декількох місцях аналогічним чином, витягаючи невелику частину нитки назовні для розрізу. Тут також важливо виймати нитка так, щоб її зовнішня частина не проходила всередині рани.
5
Після зняття потрібно обробити шов антисептичним засобом. Це може бути йодна настоянка або розчин перманганату калію (марганцівки). На кілька днів слід накласти стерильну пов'язку, яку необхідно міняти щодня.
6
Шрами можуть формуватися протягом півроку після операції, тому потрібно дуже уважно ставитися до них. Після того як рана загоїться, варто користуватися спеціальними кремами і мазями, які сприяють зменшенню рубців. Також варто уникати потрапляння шрамів під сонячні промені, тому що є ризик того, що рубець потемніє набагато сильніше, ніж інша поверхня шкіри. Цей дефект може залишитися назавжди.