Як зменшити швидкість обертання вентилятора. Як зменшити швидкість вентилятора в б.

Однією з можливих причин підвищеної частоти обертання вентилятора в комп'ютері може бути перегрів процесора. В цьому випадку можливим рішенням буде зменшення швидкості обертання кулера. Нерідко зменшення швидкості обертання призводить до додаткового позитивного ефекту - знижується шум працюючого вентилятора. Зменшити кількість оборотів вентилятора можна різними способами.
Інструкція
1
Якщо процесор недостатньо охолоджується, вентилятор працює на підвищених оборотах. Для усунення цього недоліку іноді потрібно всього лише заново накласти на процесор термопасту. Зніміть кулер, приберіть старий шар термопасти і накладіть новий.
2
Підвищені обороти можуть бути викликані технічною несправністю кулера. Стандартний вентилятор в умовах недостатньо кваліфіковану збірки швидко зношується. Крім того, знос може бути викликаний тривалим часом роботи вентилятора. Для профілактики зносу кулер підлягає періодичній чищення і змащення. Якщо ж зазначені дії не допомагають, доведеться замінити вентилятор на сучаснішу модель.
3
Знизити число обертів кулера можна програмним способом. Існують спеціальні утиліти (наприклад, програма Everest), через установку і настройку яких можна контролювати обороти кулера. Враховуйте тільки, що слабкі моделі вентилятора все одно можуть працювати на вищих оборотах через можливу перевантаження пристрою і перегріву процесора.
4
Один з ефективних способів зменшення числа оборотів кулера - установка додаткової системи охолодження на задній стінці комп'ютера. Це допоможе посилити продуктивність всієї системи і усунути перегрів компонентів системного блоку.
5
Ще один спосіб передбачає додавання в ланцюг харчування вентилятора додаткового резистора на 30-100 Ом (для ланцюга 12 В). При цьому з'являється ризик, що зросте необхідний пусковий момент, і вентилятор може не запуститися при включенні комп'ютера. Для вирішення цього завдання підключіть паралельно резистору конденсатор на 500-4000 МКФ. Якщо увімкнути живлення, то на вентилятор буде подано напругу 12 В, яке потім знизиться до робочої напруги 6-8 В, обмеженого резистором.
В тому випадку, якщо системний блок комп'ютера став сильно шуміти, почистіть або налаштуйте вентилятори, які в ньому встановлені. Найімовірніше, саме вони є причиною неприємного шуму з блоку.
Вам знадобиться
  • - AMD OverDrive;
  • - SpeedFan.
Інструкція
1
Спочатку спробуйте зменшити швидкість обертання вентилятора, не вдаючись до механічного втручання. Скачайте і встановіть програму SpeedFan. Рекомендують використовувати останні версії програми, бо це підвищить ймовірність її роботи з вашим комп'ютером. Запустіть встановлену програму.
2
Відкрийте вкладку Readings і натисніть кнопку Configure. Тепер перейдіть у вкладку Options і в меню Language виберіть пункт Russian. Натисніть кнопку OK.
3
Тепер відкрийте вкладку «Показники» і вивчіть вміст відкрився меню. Знайдіть в нижній частині вікна номера вентиляторів і зменшіть їх швидкість, натиснувши кілька разів стрілочку «Вниз». Врахуйте, що уповільнення вентилятора може привести до перегріву і псування пристрою, до якого він кріпиться. Переконайтеся в тому, що після зниження швидкості кулерів температури відеокарти, жорсткого диска і центрального процесора не перевищили допустимих показників. Натисніть кнопку «Згорнути». Чи не закривайте програму.
4
В деяких випадках не вдається змінити швидкість вентилятора за допомогою програми SpeedFan. Але якщо у вашому комп'ютері використовується процесор фірми AMD, то скачайте і встановіть програму ADM OverDrive.
5
Запустіть цю утиліту. Зачекайте, поки завершиться оцінка стану системи. Знайдіть меню Fan Control, розташоване в лівій колонці програми, і перейдіть до нього.
6
У вікні буде відображатися кілька вентиляторів. Зменшіть швидкість обертання потрібних пристроїв, пересунувши повзунок в ліву сторону. Натисніть кнопку Apply.
7
Тепер натисніть кнопку Preferences. Вона розташована в правому верхньому головного вікна програми. Виберіть пункт Settings. Встановіть галочку біля пункту Apply my last settings. Натисніть кнопку OK. Переконайтеся в тому, що індикатор, розташований біля кнопки Preferences, горить зеленим кольором. Закрийте програму, натиснувши кнопку OK.