Як завоювати авторитет у колективі.

Та атмосфера, яка оточує вас на роботі - взаємини з колегами, начальством - має дуже велике значення. Від цього багато в чому залежить і те, наскільки вам приємно повертатися щоранку на своє робоче місце, а, значить, і ваша працездатність. Якщо ви недавно з'явилися в новому колективі , то необхідно якнайшвидше вписатися в нього, завоювати довіру і авторитет.
Інструкція
1
З'явившись в колективі , давно і злагоджено працюючому, будьте привітні і доброзичливі. У тому випадку, якщо ви не були офіційно представлені кадровою службою або керівництвом, представтесь самостійно. Коротко і по-діловому назвіть своє прізвище, ім'я та по батькові, ту посаду, яку ви будете займати. Не ображайтеся, що вам не приділили багато уваги. Цілком можливо, що виробничий процес у самому розпалі, і вашим колегам просто ніколи.
2
Керівник підрозділу розповість вам про ті обов'язки, які ви будете виконувати. Перший час, кілька днів вам дадуть на ознайомлення. Постарайтеся присвятити їх не тільки розповідями про своє особисте життя допитливим колегам. Вивчіть робочу документацію, зрозумійте і вислухайте суть тих питань, які ви будете вирішувати.
3
Непомітно придивляйтеся до колективу, ви самі зрозумієте, хто є неформальним лідером. Як правило, це людина або люди, які є більш грамотними. Уточніть у них ті питання, які вам здалися незрозумілими. Немає нічого страшного, що вони у вас виникли. Навіть навпаки, вашим співробітникам буде приємно поділитися з вами тими професійними знаннями і тонкощами технологічних процесів, які є їх ноу хау.
4
Ознайомтеся з негласними правилами поведінки в даному колективі . Не слід критикувати ті норми, які здадуться вам нелогічними, поки що вам слід дотримуватися їх неухильно. На наявні питання про вас і про ваше особисте життя не відповідайте односкладово, але не слід присвячувати колег у всі її тонкощі і перипетії.
5
Влаштуйте спільний обід, замовивши піцу, самі не відмовляйтеся від пропозицій взяти участь в обіді або привітати одного зі співробітників. Не ображайтеся на подтруніванія, які іноді прийняті в старих, сформованих або молодіжних колективах, сприймайте все з часткою гумору.
6
Будьте з усіма рівно, не забувайте говорити спасибі тим колегам, які допомагають вам з новою роботою і влитися в колектив. Вивчайте технологію роботи досконально, придивляйтеся, аналізуйте. Якщо ви вже будете досконально знати робочі питання, у вас можуть з'явитися ідеї щодо того, яким чином можна підвищити продуктивність або полегшити працю ваших колег. Висловіть ці пропозиції, але не з позиції критики, а як свою точку зору, обґрунтувавши її, щоб була зрозуміла логіка. Пошліться на поради колег, які допомогли вам добре зрозуміти виробничий процес.
У новому колективі вас ніхто не знає, тому від враження, виробленого в найперші дні, дуже багато залежить. Думка, яку складеться про вас у колег і начальства, може допомогти вам істотно просунутися по кар'єрних сходах, а також придбати нових друзів і хороших знайомих.
Інструкція
1
Будьте доброзичливі і привітні. Якщо на новій роботі начальник або ейчар-менеджер не познайомив вас з усіма, то вітайтеся і представляйтесь самі. Найкраще, якщо ви влаштуєте невеликий «банкет» з нагоди знайомства: можна замовити в офіс піцу або принести торт і пригостити всіх під час обідньої перерви. Так ви не тільки зможете познайомитися з усіма, але й побачите, хто як поводиться в неформальній обстановці.
2
Ваш коло обов'язків повинен бути вам гранично ясний. Розпитайте про це начальника або куратора, залежно від того, хто буде допомагати вам перший час. Важливо знайти тонку грань між тим, щоб не соромитися питати про те, що вам дійсно не зрозуміло, і тим, щоб приставати до всіх з питаннями про такі речі, де можна знайти рішення самостійно.
3
У кожному колективі є свої порядки, придивляйтеся до того, як поводяться колеги. Ви швидко засвоїте, як прийнято триматися на новій роботі, якщо будете уважні. Навіть якщо вам не подобаються якісь звички товаришів по службі, будьте терплячі: адже вони працюють тут набагато довше, ніж ви. Незабаром, коли ви увіллєтеся в колектив, можна буде спробувати змінити мікроклімат в кращу сторону, а поки візьміть на озброєння приказку про те, що зі своїм уставом у чужий монастир не ходять.
4
Ставтеся до нових колег з повагою. Навіть якщо хтось вам не сподобався, не поспішайте йти на конфлікт. Можливо, через деякий час ви зміните свою думку про цю людину. У кожному разі, враження, які сформувалося у вас в перші кілька днів, не можна назвати повністю об'єктивним.
5
Якщо колектив згуртований і дружний, то не чекайте, що вас відразу візьмуть з розпростертими обіймами. Іноді новачків довго «перевіряють», при цьому, можливо, влаштовуючи їм всякі незручні або дивні ситуації, це своєрідні випробування. Подібне особливо характерно для творчих або молодих колективів. Будьте пильні, ставитеся до всього спокійно і з гумором, це обов'язково буде оцінено. Якщо ви зможете відбутися жартами або дотепно відповісти, то це змусить колег поважати вас, і ви незабаром будете прийняті в коло «своїх».
Корисна порада
Виконуйте свої обов'язки якнайкраще. Не критикуйте колег, а побажання та поради висловлюйте обережно.