Як писати курсову з історії.

Сьогодні курсову з будь-якого предмету можна придбати через інтернет. Але ви не будете впевнені в якості та унікальності роботи, а також не будете добре знати те, про що в ній написано. Тому написанням курсових робіт потрібно займатися самостійно, щоб потім зуміти добре її захистити, а головне розбиратися в темі. Метод створення курсової роботи з історії не відрізняється від написання курсової з будь-якого іншого гуманітарного предмета.
Інструкція
1
Перший і найголовніший крок, який зумовить всю подальшу роботу - вибір наукового керівника і теми вашої роботи. Намагайтеся вибирати те, про що вам буде дійсно цікаво писати, адже без натхнення процес буде йти важко і довго.
2
Після цього необхідно намітити приблизний план роботи. У ньому обов'язково має бути вступ, основна частина, розбита на глави і параграфи, і висновок.
3
При підготовці ознайомтеся з кожною статтею по вашій темі, копіюйте найбільш підходящі з них, не забувайте зберігати важливі для вас дані, такі як назва статті, ім'я автора, рік випуску, видавництво, місто, в якому випущена книга, сторінки , де розташований текст. Для опису у роботі використаних інтернет - джерел необхідно зберігати посилання та ім'я автора статті (якщо воно вказане) .Для більш зручної роботи з довідковою літературою зробіть невеликі картки, на кожній з яких напишіть всі дані про окремі джерелах і деякі важливі для вас положення, викладені в цих книгах. Так ви зможете завжди розкласти їх перед своїми очима, та організувати текст вашої курсової буде набагато зручніше, оскільки вам не доведеться постійно шукати, коли були видані книги і що в них написано.
4
У вступі зазвичай наводиться огляд літератури по темі, робиться висновок про ступінь її вивченості та актуальності, визначається предмет і об'єкт дослідження, його цілі і завдання. Для написання цієї частини вам доведеться провести чимало часу в різних бібліотеках, читальних залах та інтернеті.
5
Матеріал у введенні зазвичай наводиться в хронологічному порядку. Почніть з розгляду та оцінки самих ранніх робіт. Занадто старі джерела наводити не варто, досить почати з сімдесятих років. Обов'язково напишіть і новітні статті, що вийшли після 2009 року. Після того, як ви вкажете автора джерела і коротко викладіть його зміст, дайте оцінку роботі. Для цього висловіть свою згоду або незгоду, подумайте, наскільки вона корисна саме для вашого дослідження, порівняйте з іншими.
6
Наприкінці введення напишіть про те, наскільки вивчена і як актуальна обрана ваша тема, поясніть чому. Виділіть предмет і об'єкт вашого дослідження. Предметом вивчення є загальна проблема, що піднімається в темі курсової, а об'єктом - конкретна подія чи персона. Напишіть про мету вашої роботи. Пам'ятайте, що мета завжди випливає з назви. Виділіть деякі завдання, які вам доведеться вирішити для досягнення поставленої вами мети.
7
В основній частині роботи ви повинні привести своє власне дослідження. Для цього поступово розглядайте поставлені вами у введенні завдання, посилаючись на відомі вам джерела, але при цьому приводячи своє власне думки і описуючи свої думки. При необхідності корегуйте вже зазначені вами в першій частині завдання так, щоб вам було зручніше писати роботу.
8
У висновку зробіть висновок, спираючись на проведене вами дослідження і ваші міркування в основній частині роботи. Згадайте про те, яку мету ви ставили перед собою, і напишіть, досягнута вона чи ні.
Писати курсові роботи у вузі доводиться всім студентам, починаючи з першого або другого курсу навчання. І хоча з вимогами до написання такої роботи студентів знайомлять на заняттях, і пропонують прочитати методичним матеріали самостійно, найбільш сильні труднощі студент відчуває завжди з тим, як і з чого почати роботу.
Вам знадобиться
  • Методичні рекомендації до написання курсової роботи, список викладачів, які можуть стати керівниками курсової роботи, доступ до фондів бібліотеки установи.
Інструкція
1
Визначте тему роботи. На першому етапі це поки ще не чітко сформульоване пропозицію, а вираз свого інтересу до дослідження. Інтерес може лежати в області практичної діяльності студента, якщо йому цікаві якісь напрями в власної трудової діяльності. Інтерес може бути проявом і особистісної зацікавленості студента, тобто тієї тематики, яка становить частину його хобі чи захоплення. Наприклад, студентка працює в дитячому саду в якості вихователя з дітьми старшої групи, а сама при цьому любить складати вірші. У темі можуть поєднуватися обидва інтересу: як навчити дітей 5-6 років складати вірші? Але поки ця тема більше схожа на проблему дослідження, а точну назву теми курсової роботи буде сформульовано спільно з керівником роботи.
2
На другому етапі необхідно вибрати керівника. Студентам пропонується перелік викладачів, які можуть керувати роботою. При виборі необхідно спиратися не тільки на особистісні якості викладача, а й на його наукові інтереси, на область його практичної діяльності. Викладач і студент працюють у співпраці протягом усього навчального року. Заздалегідь варто визначити, наскільки вам потрібен керівник: щоб він повністю керував роботою або був лише «контролером» вже готового тексту. Тому варто зорієнтуватися на ступінь зайнятості викладача, щоб у подальшому не засмучуватися, що його знову немає на місці. У кожному разі, з викладачем необхідно узгодити графік зустрічей і визначити тривалість консультацій.
3
З керівником курсової роботи визначається науковий апарат роботи для більш точного формулювання теми. Вибирається предмет і об'єкт дослідження, єдність яких і буде представлено в назві. Наприклад, тема може звучати так: «Вираз позитивних емоцій старшими дошкільниками за допомогою віршування». Об'єкт дослідження завжди ставиться на перше місце - це «вираження позитивних емоцій старшими дошкільнятами» і містить в собі основну, базову частину роботи. Предмет дослідження вказує на те, за допомогою чого, якими засобами, автор буде допомагати дітям висловлювати свої емоції - «навчання віршування».
4
У курсовій роботі не потрібно створення чогось нового, але необхідно вивчити те, що вже розроблено іншими фахівцями. Швидше за все, хтось вже намагався навчити дітей складати вірші, тому для розкриття теми потрібно буде вивчити методичну літературу, зібрати наявний досвід, спробувати з дітьми на практиці чиюсь методику.
5
Якщо ви подумки визначили і тему, і предмет, і об'єкт дослідження, у вас вибудовується і зміст роботи, де перша глава містить опис об'єкта, а друга глава - предмета дослідження. Можна братися за роботу.
Зверніть увагу
Якщо зустріч з керівником курсової роботи не відбулася, а у вас попереду літній період, в який ви могли б попрацювати над темою, займіться вивченням літератури з того інтересу, який у вас визначився на першому етапі роботи.
Корисна порада
Якщо викладач дає на вибір вже готові теми, а ви не можете вибрати те, що вам хочеться. Не бійтеся запропонувати свою. Сучасний педагог завжди вітає ініціативу студентів і їх самостійність.