Як встановити оптичний привід.

Оптичний привід в комп'ютері - деталь дуже потрібна. З його допомогою записується інформація на жорсткий диск комп'ютера. Так само інформацію з комп'ютера можна записувати на порожні диски. Але час від часу оптичний привід вимагає заміни. Він може просто поламатися, перестати нормально розкручувати диски або попросту залишати подряпини на них.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, оптичний привід, викрутка
Інструкція
1
Заміна оптичного привід а, звичайно, не сильно клопітка заняття, але трохи часу для цього все ж доведеться виділити. На сьогоднішній день для внутрішніх оптичних привід ов є два інтерфейсу підключення - це IDE інтерфейс і SATA інтерфейс. Підключення через SATA інтерфейс зручніше і швидше. Подивіться в документації до комп'ютера, чи є на вашій материнській платі SATA інтерфейс. Якщо документації немає, відкрийте кришку системного блоку і знайдіть на материнській платі напис SATA. Поруч з цим написом буде роз'єм - це і є SATA інтерфейс (їх там кілька, SATA 1, SATA2 або більше). Якщо на материнській платі немає SATA, доведеться вибрати привід з IDE інтерфейсом.
2
Потім вам необхідно придбати привід з потрібним вам інтерфейсом. Якщо у вас є SATA роз'єм, настійно рекомендується брати SATA привід .
3
Підключення SATA привід а. Відкрийте кришку системного блоку. Вийміть старий привід з відсіку. Встановіть на його місце новий. Тепер просто з'єднайте з допомогою SATA шнура оптичний привід з SATA гніздом. На материнській платі є кілька інтерфейсів SATA і зовсім неважливо, до якого саме підключати привід . На всіх інтерфейсах він буде розпізнаний і буде працювати однаково. Можна включити комп'ютер, і привід буде розпізнано системою.
4
Підключення через IDE інтерфейс. На материнській платі має бути два IDE (Primary Master і Secondary Master). До одного інтерфейсу можна підключити пару пристроїв, але потрібне використання спеціальних перемичок. Вам це не потрібно. Щоб не плутатися, просто підключіть привід до Secondary Master, так як до Primary повинен бути підключений жорсткий диск. Для підключення використовуйте спеціальний шлейф. Він повинен бути в комплекті до материнської плати. Якщо IDE шлейфа немає в наявності, його можна придбати окремо в будь-якому магазині комп'ютерної техніки. Процедура підключення така, як і у випадку з SATA інтерфейсом, тільки використовується IDE порт.
Сучасний комп'ютер хоч і надійний, але, на жаль, окремі вузли в ньому можуть виходити з ладу. Особливо часто ламаються приводи оптичних дисків - через свою складності та великої кількості механічних деталей. Але він легко піддається заміні.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, привід, немагнітна фігурна викрутка, шлейф IDE або інтерфейсний кабель SATA (залежно від використовуваного інтерфейсу приводу), перехідник Molex 4-pin> SATA, PCI- адаптер або перехідник інтерфейсів IDE і SATA.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер. Від'єднайте мережевий кабель від блоку живлення. Відкрутіть гвинти, які утримують кришки корпусу і зніміть їх. Якщо необхідно видалити несправний привід, відкрутіть 4 гвинти, які утримують його в корпусі, а також інтерфейсний та живить шлейфи. Вийміть несправний привід з корпусу в напрямку з корпусу назовні.
2
Якщо ж ви вмонтовуєте додатковий або перший привід, зніміть пластиковий фальшборт з передньої частини комп'ютера і виламайте металеву заглушку. Вставте привід в корпус комп'ютера і закріпіть його гвинтами, по 4 з обох сторін. Підключіть до нього мережевий і інтерфейсний кабель. Якщо ваш привід має інтерфейс харчування SATA, а ваш блок живлення не має необхідних роз'ємів - скористайтеся перехідником харчування Molex 4-pin.
3
Якщо ж у вас немає вільних слотів для підключення приводу, ви можете скористатися PCI-адаптером, що надають додаткові точки підключення IDE і SATA пристроїв. Але при цьому в більшості випадків ви втратите можливість завантаження безпосередньо з оптичних приводів. Якщо ж ваш комп'ютер і привод мають різні інтерфейси, то доцільніше буде скористатися перехідником - конвертером інтерфейсів, в цьому випадку зберігається повна функціональність приводу.
4
Ще раз перевірте правильність підключення приводу. Закрийте кришки системного блоку і затягніть їх гвинтами.
Зверніть увагу
Всі операції виконуйте, відключивши комп'ютер від електроживлення