Як зігнути трубу. Як самостійно зігнути водопровідну металеву трубу.

При виконанні будівельних та ремонтних робіт регулярно виникає необхідність зігнути трубу під тим чи іншим кутом. Наприклад, ви вирішили зробити перепланування квартири або прокласти на дачі водопровід. У продажу вигнуті труби бувають вкрай рідко, тому підібрати трубу , конфігурація якої підійде саме для ваших цілей, досить проблематично. Але трубу можна зігнути і самому, і позамежних фізичних зусиль для цього не буде потрібно.
Вам знадобиться
  • Товста металева плита
  • 3 ролика, стрижня або відрізка дюймової водопровідно труби
  • Зварювальний апарат
  • Метрова труба, внутрішній діаметр якої більше згинається
  • Болгарка
  • Паяльная лампа
Інструкція
1
При згинанні водопровідних труб необхідно дотримуватися правила, що радіус кривизни в місці вигину повинен в 4-5 разів перевищувати радіус тонкостінної труби. В іншому випадку труба може сплюснутися в місці згину. Зазвичай це робиться на око.
2
Для того, щоб зігнути водопровідну трубу , виготовте наступне пристосування. До товстої металевої плиті приваріть відрізки водопровідної труби або стрижні висотою 3 см. При цьому 1 приварюється в кутку плити, а 2 інших - по прилеглим сторонам на такій відстані, щоб між кутовим стрижнем і кожним з бічних входила водопровідна труба з мінімальним зазором. Дуже добре, якщо замість стрижнів або відрізків труби поставити обертові ролики.
3
Другий деталлю трубогиба є важіль з більш товстої труби, до якого під кутом 90 ° приварений 6-сантиметровий відрізок від цієї ж труби. Найкраще застосовувати газове зварювання, вона міцніша.
4
Вставте згинати трубу в пристосування так, щоб вона проходила між кутовим з бічних роликів. З одного боку труби буде два ролика, а з іншого - один. Надіньте на трубу кільце важеля і згинайте трубу у напрямку одиночного ролика. У міру згинання труби потрібно злегка висувати її з пристосування, щоб забезпечити необхідну кривизну в районі вигину. Таким чином згинають водопровідні труби. Її можна зігнути на 90 ° або навіть на 180 °.
5
Бувають випадки, коли необхідно зігнути трубу дуже малого діаметру або дуже тонкостенную і зроблену з м'якого металу або сплаву. В цьому випадку застосовують метод попереднього заповнення. Так, наприклад, трубу можна наповнити дрібним піском, причому при згинанні торці труби повинні залишатися відкритими, щоб пісок міг висипатися. Тонкі алюмінієві трубки можна заповнити олов'яним припоєм і згинати як цілісні стрижні. Припій після згинання можна розплавити і вилити. Мідні трубки можна залити розплавленої каніфоллю, яку теж легко видалити тим же способом.
Зверніть увагу
Гнути можна тільки суцільнотянуті труби, оскільки труби, що мають зварний шов, майже напевно лопнуть при сгібаніі.Еслі доводиться згинати дуже товсту і жорстку трубу, то рекомендується застосувати метод наповнення піском, а місце згину прогріти паяльною лампою до темно-червоного кольору.
Найчастіше гнуті труби потрібні для установки сантехніки або опалювального обладнання. Якщо знайти вже зігнуті відрізки труб не вдалося, ви можете зробити їх в домашніх умовах, використовуючи спеціальні пристосування.
Вам знадобиться
  • - газовий пальник;
  • - пісок;
  • - лещата
Інструкція
1
Метал при згинанні одночасно відчуває розтягування і стиснення. Щоб трубу при цьому не розірвало, і вона не прогнулася всередину, в неї слід вставити пружину, яка при згинанні труби на коліні утримає її стінки. Витягти пружину можна буде, тримаючи за довгу дріт.
2
Захистити трубу можна, наповнивши її сухим піском. Після наповнення затисніть трубу в лещата і нагрійте в тому місці, де її необхідно виконати згин. Щоб лещата НЕ позбулися міцності, не нагрівайте трубу поблизу від них. Незабаром окалина почне відлітати від труби. Це означає, що пісок прогрілося.
3
прогрілася Чи труба, визначте візуально: сталева труба прийме яскраво-червоний колір. Свідченням про нагріванні алюмінієвої труби послужить папір, що почала обвуглюватися при піднесенні до неї. Оцинковану же трубу , навпаки, не можна згинати нагрітої, так як при цьому може бути порушено її покриття.
4
Крім лещат, труби можна гнути в трубному притиску. У металеву плиту з отворами укручуються невеликі штифти. Їх слід переставляти, щоб вигин труби був потрібної форми і радіусу. Однак не завжди вдається домогтися, щоб труба була вигнута саме так, як треба. Найбільше такий пристрій підходить для згинання труб великої довжини.
5
Також для згинання труб можна використовувати плоскопараллельную пластину, спочатку має потрібну кривизну. Затисніть трубу в хомутики і почніть гнути її по пазу пластини. На даному пристосуванні можна зігнути трубу діаметром до 4 см.
6
За допомогою трубогиба (верстат Вольнова) згинають труби O15, 20 і 25 мм. Ви можете зігнути на ньому трубу у вигляді відводу, качки, скоби або калача. Для цього під хомут верстата закладіть довгу сторону труби, змастіть місце загину машинним маслом і загніть коротку сторону.
7
Для згинання труби O28 мм скористайтеся спеціальною машинкою для згинання труб. Встановіть на ній необхідний кут згинання труби, і, вставивши її в машинку, зведіть рукоятки. Використовуючи будь-який інструмент, вимірюйте довжину труби тільки після згинання. Розмір, отриманий перед ним - заготівельний.