Як приручити хвилястого папужки.

Хвилясті папужки - яскраві, красиві, тямущі, активні і досить легко приручаються пташки. Саме тому вони користуються великою любов'ю тих, хто не мислить свого життя без будь-якої живності в домі. Заводити хвилястих папужок корисно там, де живуть діти. Маленькі вихованці своїм щебетанням стануть будити ваших сонь вранці, а щоденний догляд за ними дисциплінує і розвине почуття відповідальності у будь-якої дитини. З першого дня, як ви принесли папужки в будинок, його треба починати приручати. Як це правильно зробити, щоб пташка стала вашим другом?
Інструкція
1
Хвилястий папужка - істота чуйне і вразливе. Різка зміна обстановки для нього великий стрес. Принісши папужки додому, постарайтеся створити для нього тихі та комфортні умови, щоб він заспокоївся після переїзду. Клітку краще розташувати на рівні вашого зростання. Це допоможе птахові відчувати себе в безпеці і посприяє встановленню між вихованцем і господарем зорового контакту.
2
Щоб приручити хвилястого папужки , вам доведеться запастися наполегливістю і терпінням. Де і з ким би не жив ваш папужка до переїзду, вас він, природно, буде боятися. Постарайтеся не видавати різкі звуки і поменше наближатися до нього в перший день. Необхідні маніпуляції - зміну води, годування, чистку клітини - слід проводити без поспіху і різких рухів. При цьому ласкаво розмовляйте з пернатим вихованцем, називайте його по імені. Через деякий час папужка звикне до вас і вашого голосу і не буде злякано стрибати по клітці при вашому наближенні.
3
Після того, як хвилястий папужка перестав вас боятися, приступайте до наступної стадії приручення. Найчастіше підходите до нього, у тому числі і під час того, як він їсть. Говоріть з ним, називайте по імені. Спочатку не наближайтеся до клітки впритул, потім - підходьте все ближче. Коли хвилястий папужка почне спокійно їсти у вашій присутності, спробуйте запропонувати йому ласощі через прути клітки. Це можуть бути шматочки фруктів і овочів, насіння соняшнику або кунжуту.
4
Наступний крок - спробуйте давати ласощі з долоні. Повільно і без різких рухів просуньте руку з частуванням в клітку і почекайте. Постарайтеся не ворушити пальцями і не намагайтеся змусити папуги взяти їжу. Цей період може зайняти якийсь час тому, що птахи інстинктивно бояться людської долоні. Якщо навчання навику брати їжу з руки затягується, спробуйте займатися прирученням птиці вранці, коли вона голодна. Через деякий час вихованець осміліє і візьме ласощі. Як тільки папужка почне без страху сідати на долоню, підійде час наступного етапу приручення - першого польоту по квартирі.
5
Перед тим, як вперше випустити вашого хвилястого папужки , подбайте про його безпеку. Накрийте акваріум, занавесьте вікно, закрийте кішку в сусідній кімнаті. Потім спробуйте відкрити клітку і почекати. Швидше за все, цікава птиця вибереться назовні самостійно. Також можна посадити папугу на долоню і пересадити на дах клітки. Дуже важливо ніколи не залишати хвилястого папужки на прогулянці без нагляду тому, що в такому випадку птахи часто гинуть. Його може вдарити струмом або він щось не те з'їсть, папуга може вилетіти в кватирку, вдаритися об скло, впасти в воду і потонути. Несіть відповідальність за того, кого ви приручили, і не допускайте можливості нещасного випадку.
6
Дуже важливий момент приручення хвилястого папужки - повернення його в клітку. Деякі птахи роблять це самі, коли нагуляються або проголодаются. Також можна піднести клітку до сидить птиці, щоб вона туди залізла. Наступний спосіб - посадити вихованця на долоню і помістити в будиночок. Якщо все це не спрацьовує і папуга знаходиться в кімнаті при настанні темряви, його можна зловити руками, вимкнувши світло. Для цього запам'ятайте місцезнаходження пташки і погасите світло. У темряві його можна зловити і посадити в клітку. Якщо раптом папуга в темряві почне бігати по кімнаті, будьте готові миттєво включити світло, щоб він не розбився.
7
Успішно пройшовши разом з вашим хвилястим папужкою всі ці етапи, отримуючи задоволення від спілкування, ви, звичайно, подружитеся. І якщо ви будете регулярно займатися з вихованцем - він обов'язково заговорить. Спілкування з розумною пташкою може подарувати масу задоволення, маленький вихованець завжди зможе підняти настрій, і ви ніколи не пошкодуєте про час, витрачений на його приручення.