Як підключити вентилятор до блоку живлення.

Бувають випадки, що вентилятор перестає крутитися і охолоджувати компоненти блоку харчування. При цьому зовсім необов'язково купувати новий блок харчування. Потрібно заміну старого вентилятор а. Замінивши кулер блоку харчування, можна істотно продовжити термін експлуатації блоку і заощадити на придбанні нового. Хоча заміна кулера - не дуже складна процедура, але в цьому питанні є свої нюанси.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, кулер, викрутка
Інструкція
1
Спочатку потрібно від'єднати і вилучити блок харчування з комп'ютера, відкривши кришку його корпуса. Від'єднайте всі дроти блоку харчування від компонентів системного блоку. Відкрутіть кріпильні гвинти на задній панелі комп'ютера і витягніть БП з корпусу.
2
Тепер відкрутите гвинти на корпусі самого блоку харчування і відкрийте його кришку. Потім потрібно від'єднати провід, за допомогою якого подається напруга до кулера БП.
3
Тут можливі два варіанти, в залежності від моделі блоку харчування. Перший варіант. Вентилятор кріпиться до плати за допомогою спеціальної вилки. Для відключення вентилятор а від блоку харчування потрібно просто потягнути за провід на себе.
4
Якщо ви не бачите в місці кріплення вентилятор а спеціального роз'єму, значить, провід просто упаяний в плату на блоці харчування. В таких випадках потрібно акуратно перерізати провід кулера в точці ближче до вентилятор у.
5
Тепер відкрутите вентилятор від кришки блоку харчування. Він кріпиться за допомогою чотирьох болтів. Вам потрібно підібрати кулер точно таких розмірів. В магазині комп'ютерних комплектуючих зробити це можна без проблем.
6
Якщо у вас в блоці харчування є гніздо підключення (те, з якого ви витягували вентилятор ), просто підключіть туди новий. Якщо ви обрізали дроти, то новий кулер потрібно припаяти. Для цього обріжте дроти на новому кулере. Далі припаяйте дроти, які ви обрізали в блоці харчування, до проводів, обрізаним в вентилятор е. Після цього обов'язково «заізоліруйте» контакти.
7
Після того як вентилятор буде підключений, прикрутите його до кришки блоку харчування. Закрийте корпус блоку харчування і прикрутіть назад гвинти. Слідкуйте за тим, щоб не перетиснути ніяких проводів. Встановіть блок харчування в корпус. Для перевірки його роботи підключіть дроти до материнської плати і включіть. Якщо все зроблено правильно, блок харчування має запрацювати.