Як лікувати набряк Квінке.

Набряк Квінке - це важка форма алергічної реакції, при якій від впливу алергену набрякають підшкірна клітковина, шкіра та слизові оболонки. При ураженні гортані захворювання може бути смертельно небезпечним, тому важливо вміти надати першу допомогу хворому.
Інструкція
1
Набряк Квінке, як правило, безболісний, хоча неприємні відчуття у вигляді розпирання шкіри все ж можуть турбувати хворого. Шкіра над набряком не міняє колір, а сама припухлість щільна. Якщо натиснути на неї пальцем, сліду не залишиться. Що стосується слизових оболонок, то при набряку бронхів, гортані і трахеї хворий відчуває нестачу повітря, з'являється гавкаючий кашель і сиплість голоси. Ознакою набряку кишечника є біль в животі, а поразка сечового міхура проявляється порушенням сечовипускання.
2
Хворому з набряком гортані потрібна негайна госпіталізація, тому перш, ніж почати надавати першу допомогу, ви повинні викликати фахівців-медиків. Всі ваші подальші дії повинні проводитися в процесі очікування карети швидкої допомоги.
3
Необхідно пам'ятати, що набряк Квінке - це важка алергічна реакція, тому в першу чергу необхідно по можливості виключити контакт з алергеном. Якщо реакція виникла, наприклад, на укус бджоли, то насамперед потрібно витягти жало і прикласти до хворого місця холодний компрес. Якщо причиною є ін'єкція лікарського засобу, то необхідно негайно припинити введення препарату.
4
Якщо алерген потрапив в організм з їжею, то необхідно дати хворому абсорбуючі препарати, наприклад, активоване вугілля, «Полифепан», «Ентеросгель».
5
Також строкової заходом є прийом антигістамінних препаратів. Якщо від набряку Квінке страждає дитина віком до року, то підійде «Фініст» в краплях. Дітям постарше можна дати «Кларитин» або «Хіфенадин». Дорослі можуть прийняти таблетку препарату на основі цетиризина (наприклад, «Зіртек»).
6
Якщо є ризик виникнення асфіксії (задухи) через набряк гортані, потрібне негайне введення гормональних препаратів. Тому особи, які мають в анамнезі набряк Квінке, повинні мати в домашній аптечці преднізолон. Внутрішньом'язова ін'єкція ліки полегшить стан хворого.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EYQ_5mI7NFA
Зверніть увагу
Якщо набряк Квінке виник у вас вперше, необхідно з'ясувати, що викликало його появу. Надалі контакт з алергеном може бути наскільки можна виключений.