Як визначити гальмівний шлях.

Будь автомобіліст повинен уміти визначити гальмівний шлях . Від цього деколи залежить безпека водія і тих, хто перебуває в машині крім нього. Що таке гальмівної шлях і як його визначити, щоб уникнути неприємностей на дорозі?
Вам знадобиться
  • автомобіль, дорога
Інструкція
1
Гальмівний шлях - це відстань, яку машина проходить після спрацьовування гальмівної системи і до остаточної зупинки. Величина гальмівного шляху залежить від безлічі факторів: швидкості руху автомобіля, способу гальмування і умов, що задаються дорогою. Чим більше швидкість, тим більше і гальмівної шлях .
2
Крім позначених факторів найбільш важливі дорожнє покриття і його стан, погода, маса автомобіля, а також технічні характеристики і справність коліс і гальмівної системи. Найменшою довжина гальмівного шляху буде на сухій асфальтовій дорозі, найбільшою - на льоду. Відповідно, разом зі збільшенням гальмівного шляху збільшується небезпека.
3
Звичайно, в екстреній ситуації розрахувати гальмівний шлях вкрай важко, але слід представляти можливості свого автомобіля в цьому плані, щоб правильно зорієнтуватися в потрібний момент. Існує формула, за якою можна визначити гальмівний шлях . Автомобілістам рекомендовано скористатися нею перш, ніж сідати за кермо, так як це може запобігти багатьом небажані інциденти.
4
Формула виглядає так: S = Kе x V x V/(254 x Фc). Необхідно пояснити використовувані в ній умовні позначення. S - це довжина гальмівного шляху в метрах, Ке - коефіцієнт гальмування, який для легкових автомобілів завжди дорівнює одиниці, V - початкова швидкість при гальмуванні, вимірюється в км/год, а Фс - коефіцієнт зчеплення з дорогою, що залежить від її стану (при сухому асфальті - 0,7, при мокрій дорозі - 0,4, у разі укоченого снігу - 0,2, і 0,1, якщо дорога вкрита льодом). Визначення гальмівного шляху - просте і корисну дію, доступне кожному автомобілісту. Досить підставити у формулу цифри, що відповідають конкретній ситуації і параметрам вашої машини.