Як побудувати сауну в будинку. де краще побудувати сауну.

Сауна - це місце, де можна добре помитися і відпочити. Про корисні властивості сауни відомо багатьом, недарма вона так популярна в Росії. Все частіше власники заміських будинків замислюються про будівництво фінської лазні. Як побудувати сауну в домі і внести у своє життя комфорт і затишок?
Вам знадобиться
  • дерев'яні бруски, вагонка, алюмінієва фольга, пергамін, базальтова мінеральна вата, двері, дроти, грубка.
Інструкція
1
Визначтеся з місцем будівництва і розмірами сауни. Виберіть матеріали, які вам до душі. Найчастіше для обшивки сауни застосовується деревина м'яких порід - це осика або липа.
2
Почніть будівництво з зведення каркаса, який монтується з масивних дерев'яних брусків, які служитимуть латами для підлоги і стін. Бруски кріпляться до стін і в якості распора між підлогою та стелею. Простір між брусками надалі заповниться теплоізоляційними матеріалами - це алюмінієва фольга, пергамін, базальтова мінеральна вата.
3
Каркас стелі робиться з дощок достатньої ширини. Їх слід кріпити паралельно, контролюючи установку за допомогою рівня. Перетину каркаса, які залишаються вільними, робляться врізними.
4
Після того як каркас буде готовий, приступайте до монтажу електропроводки. Обов'язково захищайте електросистему від вологості, використовуючи спеціальні короби та перехідники. Проведіть теплоізоляцію сауни, закладаючи базальтову мінвату між пергаміном і фольгою, заповнюйте простір між каркасними брусками.
5
Обшийте сауну деревом. Найчастіше для цих цілей використовується вагонка. Встановіть дерев'яні лавки. Ті місця, де будуть знаходитися сидіння і лежаки, слід зміцнити за допомогою потужних перемичок.
6
Проведіть монтаж потрібної електрообладнання та необхідні оздоблювальні роботи. При використанні електропечей будьте уважні - ці пристрої дуже потужні і працюватимуть в умовах підвищеної вологості. Дотримуйтесь вимог безпеки.
7
Встановіть двері. Найкраще брати готові вироби, які легко монтувати. При установці дверей простежте, щоб вони щільно прилягали до дверної рами, в іншому випадку тепле повітря буде просочуватися назовні. Зробіть вентиляційний отвір, найкраще під грубкою. В цьому випадку його не буде помітно, а протяг буде одразу нагріватися і не завдасть незручностей.
Зверніть увагу
Розташування Бажаючий мати сауну майже завжди знайде місце, де її побудувати. Насамперед для лазні може, зрозуміло, бути виділено окрему будівлю. Сауна часто входить як складовий елемент в оздоровчу зону котеджу - разом з басейном, тренажерним залом і іншими задоволеннями. Окремо Спочатку про те, як побудувати лазню як будівля.
Корисна порада
Будівництво сауни. Як побудувати сауну самому. На сьогоднішній день в світі існує чимало типів лазень і саун. У ще більших за розмірами лазнях влаштовують паралельні лави або П-подібну платформу. Наступне завдання - вирішити, з якого матеріалу ви будете будувати сауну. Умовно всі домашні сауни можна поділити на два види: брусові і щитові (панельні).
Якщо ви вирішили побудувати сауну у власному будинку, вам доведеться відповісти на ряд питань. Яку площу під сауну ви готові виділити? Яка буде місткість вашої сауни? Як ви збираєтеся оснастити сауну ? Яку суму ви плануєте витратити на пристрій сауни? Від відповідей на ці та інші питання буде залежати якість споруди і терміни його зведення.
Інструкція
1
Визначтеся з розмірами сауни. Його підбирають з урахуванням передбачуваної кількості осіб, водночас парящіхся в сауні. Має значення і площа приміщення, що виділяється під будівництво. На одного парильщика має припадати приблизно 2 куб. метра повітряного простору.
2
Парилка сауни повинна бути теплоизолированной і обладнана нагрівачем (банної піччю). Передбачте місця для сидіння або лежання парильників. Освітлення може бути як природним, так і штучним. Повітрообмін відбувається за рахунок вентиляції. Висота стель в сауні - 2-2,4 м. Більш високі стелі створюють додатковий непотрібний об'єм повітря, що вимагає витрати енергії на обігрів.
3
Від стелі до верхньої полиці відстань повинна бути не менше 1,2 м. Це дозволяє дорослій людині зручно сидіти. Між полицями по висоті відстань зробіть не менше 40 см, щоб ноги розміщувалися зручно. Виготовити полки можна з деревини листяних порід, наприклад, липи. Для зручності сидіння і чистоти стін над верхньою полицею встановіть подспинники.
4
Стеля і стіни сауни повинні максимально зберігати тепло і бути ізольованими від вологи. Використовуйте термостійкий утеплювач, алюмінієву фольгу. Всередині сауни зробіть обшивку з вагонки.
5
Піч для домашньої сауни використовуйте електричну, заводського виготовлення. Це так звана електрокам'янка. Потужність печі підбирається з розрахунку 1 кВт на 1 куб. метр повітряного простору сауни. Розташовують електрокам'янку, як правило, збоку від входу в сауну - це створює теплову завісу при відкриванні дверей.
6
Двері в приміщення сауни повинна бути здатна витримувати перепади температур. Поріг в двері відсутня. Рекомендується виконати двері з дерева або зі скла (це виключає замкнутість простору).
7
Світильники розташуйте за спиною сидячих парильників, щоб уникнути попадання світла в очі. Для розсіювання світла використовуйте дерев'яні абажури.
8
Заключний етап - організація вентиляції сауни. Близько банної печі встановіть вентиляційну решітку, навпроти неї або на стелі зробіть засувку для регулювання потоку повітря в сауні.