Як навчитися складати.

Писати вірші або цікаві історії може кожен. Але одним для цього потрібно ліричний настрій. А іншим важливо знати, за якими законами розвивається сюжет і взаємодіють герої.
Інструкція
1
Розбудіть уяву. Воно схоже на безформний шматок пластиліну. Перш, ніж його розім'яти, потрібно його "погріти". Для цього можна послухати гарну музику і намалювати її (а точніше, свої емоції). Взяти будь вподобане вірш і переробити його, змінюючи слова, сенс, але зберігаючи стиль і риму. Літературні ігри - прекрасні тренажери. Найвідоміша - буриме. Менш відома - біном, коли беруться два не пов'язаних між собою іменників. Наприклад, жираф і телевізор. І сочиняется казка. Наприклад, про те, як одинокому жирафу в зоопарку встановили телевізор. Це забавно і нешкідливо і весело. До того ж в цю гру можна грати з дорослими і дітьми.
2
Виробіть спостережливість. Людина творча - це завжди соглядатай, він очевидець чужих доль, хранитель чужих думок, портретів, образів. Щоденник виробляє звичку фіксувати навколишній світ і свій стан. Адже кожен письменник мислить образами. Він завжди зіставляє одне явище з іншим. Тому варто іноді задавати собі питання: "Чи можу я назвати цю снігову гілка зимовим коралом?" або "На яку птицю схожа ця худа дівчина в рожевому пальто?"
3
Поринути в споріднену середу. В мережі багато майданчиків, де можна ділитися своїми текстами: proza.ru, stihi.ru, zhurnal.lib.ru/. На форумах видавництв періодично проводяться літературні конкурси. Крім того, існує безліч блогів, де можна шукати друзів за інтересами: творчих або тільки що намагаються складати. Корисно читати блоги відбулися письменників, переймати у них досвід і відвідувати творчі майстерні, які вони ведуть.
4
Спиратися на плечі велетнів. Людина, яка хоче добре писати, повинен насичувати свою мову, збагачувати свій словник, стимулювати свою уяву і аналізувати, як майстра вибудовують свої тексти. Читання хорошої складної літератури показано тим, хто хоче писати всерйоз і про складне. Крім літературної практики їм доведеться освоювати теорію літератури: жанри, стежки, стилі, напрямки. Література - це цілий всесвіт.
5
Спіймати натхнення. Одному під час творчості важливо бути в гармонії з собою. Іншим для письменництва потрібен екстрим, нещасна любов і буря в душі. А третім для того, щоб "натиснути на курок", стимулювати творчість, потрібно азарт. І для того, щоб написати свій перший в житті розповідь, треба сказати другові: "Сперечаємося, що я його напишу?" А потім взяти й написати.
Зверніть увагу
Все люди від природи здатні до творчості. Але більшість відмовляє собі в цьому задоволенні, боячись глузування. При письменництві важливо вміти відключитися від сторонніх думок і думати про свій твір, а не про те, що скажуть друзі.
Корисна порада
Початківці вигадники приймають критику занадто близько до серця. А її треба ділити на конструктивну і деструктивну. Проаналізуйте, про що говорить критик? Він пояснює, що робити, щоб твір стало краще? Або намагається самоствердитися за ваш рахунок?