Як вимірювати окружність голови. таблиця розмірів головних уборів для дітей.

Перш ніж шити або плести якусь річ, з особи знімаються мірки. Якщо наша мета - головний убір, то і вимірюємо ми, зрозуміло, голову. І тут все трохи складніше, ніж обернутися "сантиметром" як попало. Розберемося, як зробити це правильно.
Вам знадобиться
  • сантиметрова стрічка
Інструкція
1
Вимірюємо окружність голови, вона ж - лінія обхвату. Для зняття цієї мірки сантиметрова стрічка повинна пройти навколо голови по лобовим горбах, над вушними раковинами до потилиці. Висота над бровами повинна скласти 1,5-2,5 сантиметра. Отримана кількість сантиметрів - і є розмір головного убору. Сантиметрову стрічку не потрібно сильно натягувати при вимірі. Площину, яку утворює стрічка повинна бути паралельна полу.После виміру потрібно звіритися з таблицею розмірів головних уборів. Якщо ваші параметри підходять до двом розмірам, зупиніться на меншому. По-перше, тому, що головний убір повинен сидіти щільно, а не бовтатися або злітати. По-друге, якщо майбутній виріб в'язане, то не можна забувати про те, що нитки з часом розтягується.
2
Для пошиття головного убору знімають ще 2 мірки - лінія поздовжнього дуги і лінія поперечної дуги. Лінія поздовжньої дуги проходить від западини між надбрівними дугами до самої виступаючої точки потилиці. Довжина швейної поздовжньої дуги на 3 сантиметри менше, тобто головний убір сідає вище надбрівних дуг на 3 сантіметра.Лінія поперечної дуги проходить від скроні до скроні через верхушечную точку голови. Ця лінія теж коротшає на 3 сантиметри, щоб головний убір не сидів на вухах.
3
Окружність голови вимірюють не тільки для того, щоб зшити капелюх. Для малюків першого року життя це одне з регулярних вимірювань параметрів тіла. Для цього стрічка проходить по максимальній окружності голови - через надбрівні дуги спереду і найбільш видатну частина потилиці сзаді.Еслі стрічка використовується регулярно, то перед кожним використанням її потрібно дезінфікувати спеціальним розчином, і раз на кілька місяців міняти на нову .