Як визначити, де північ, південь, захід і схід. Північ південь захід схід розташування.

Розташування сторін світу найпростіше визначати за допомогою компаса, однак не завжди цей прилад виявляється під рукою. На щастя, є ще кілька способів знайти чотири заповітні сторони.
Вам знадобиться
  • Годинники
Інструкція
1
Якщо ви заблукали в світлий час доби, і у вас на руці є годинник, то ви без проблем визначте сторони світу. Головне, щоб день був досить сонячним. Для початку розташуйте годинник горизонтально: найзручніше буде покласти їх на долоню. Потім поверніть годинник так, щоб годинна стрілка вказувала прямо на сонці. Тепер подумки розділіть навпіл кут, що утворився між годинниковою стрілкою і 12-ю годинами (для зимового часу) або годиною (для літнього). Проведена уявна бісектриса вкаже напрямок на південь. Наприклад, якщо ви заблукали взимку близько чотирьох годин дня, то яка вказує на південь лінія проходитиме через цифру 2 на циферблаті ваших годин.
2
Якщо ви заблукали близько полудня (близько 13-ти годин за літнім часом), то визначити розташування сторін світла буде ще простіше. Для цього встаньте спиною до сонця і розставте руки в сторони. Ззаду вас буде південь, попереду (там, куди падає тінь) буде північ, ліва рука вкаже на захід, а права - на схід.
3
Сторони світу також можна визначити по руху сонця. Рано вранці - о 7 годині - воно з'являється на сході. До 10-ти ранку сонце виявляється на південному сході. В годину дня (а взимку - опівдні) воно знаходиться на півдні. О четвертій годині по сонцю можна визначити напрямок на південний захід, а о сьомій вечора світило виявиться на заході. Однак в зимовий час, коли сонце встає пізніше і сідає раніше, визначити за його руху схід і захід буває досить проблематично.
4
Якщо ж вам необхідно визначити сторони світу вночі, то в цьому випадку вам знадобляться мінімальні пізнання в астрономії. Якщо нічне небо досить ясне, і зірки на ньому добре видно, ви зможете визначити розташування півночі. Для цього вам потрібно буде знайти Полярну зірку і подумки провести від неї прямовисну лінію вниз, до землі. Отримана точка вкаже вам напрям на північ. Якщо у вас виникнуть труднощі при пошуку Полярної зірки, то для початку знайдіть сузір'я Великої Ведмедиці. Зверніть увагу на зірки, що утворюють ківш. Точніше, на дві з них, які розташовані з протилежного боку від ручки цього ковша. Тепер подумки заміряйте відстань між двома цими зірками і п'ять разів відкладіть його вгору від ковша, продовжуючи освічену даними зірками лінію. Так ви знайдете останню зірку в ручці ковша Малої Ведмедиці - Полярну. Однак цей спосіб буде працювати тільки в Північній півкулі.
5
Їли на небі видно місяць, то знайти сторони світу допоможе її розташування на небі. Для початку визначте фазу місяця: перша чверть (зростаючий півмісяць, «ріжки» якого дивляться вліво), друга чверть (повний місяць) або третя чверть (старіючий півмісяць, що виглядає як буква «с»). Якщо місяць перебуває в першій чверті, то в 7 вечора вона перебуватиме на півдні, а в годину ночі - на заході. Повний місяць в 7 вечора здасться на сході, в годину ночі - на півдні, а в 7 ранку - на заході. Спадаючий місяць на годину ночі вкаже вам на схід, а в 7:00 ранку -на південь.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=j8RiUBZgNqc
Визначити сторони світу буває необхідно в самих різних ситуаціях, наприклад, коли ви заблукали або хочете обставити квартиру відповідно до правил фен-шуй. Знайти північ і південь можна по безлічі ознак. Все залежить від місцевості, умов і часу доби.
Вам знадобиться
  • - компас,
  • - сонце,
  • - дерева,
  • - механічний годинник,
  • - церква.
Інструкція
1
Скористайтеся компасом. Тримайте його в горизонтальному положенні, почекайте поки стрілка зафіксується. Темна (синя) сторона стрілки вказує на північ . Відповідно в протилежній стороні - південь. Метод можна використовувати тільки за межами міст, в місті на результат впливатиме магнітне схилення, тобто вплив на компас різноманітних приладів.
2
Спробуйте визначити своє місцезнаходження по сонцю. Опівдні сонце на півдні в будь-який час року. В годину дня зверніть увагу на тінь, що відкидається предметами навколо. Найкоротші тіні вказують на північ . Сонце в 7:00 ранку знаходиться строго на сході. Встаньте до нього обличчям, південь буде праворуч, а північ , відповідно, ліворуч. Приблизно в шість - сім годин сонце на заході. Знову встаньте до нього обличчям, південь - ліворуч, північ - справа. Такий метод годиться і для визначення сторін світу в квартирі.
3
В містах і селищах спробуйте зорієнтуватися по церкви. Зверніть увагу на розташований навскоси елемент хреста. Його вища точка завжди спрямована на північ , а нижня - на південь.
4
В селі південь можна визначити так: зверніть увагу на стан фарби на будинках. Самая вицвіла сторона звернена на південь, північ , відповідно, в протилежній стороні.
5
Можна визначити за допомогою циферблата механічних годинників. Направте годинну стрілку на сонце. Подумки прокреслите кут між годинниковою стрілкою і годиною дня на циферблаті. Поділіть кут навпіл. Ця лінія вказує на південь (спереду від вас) і північ (позаду).
6
У повню південь і північ легко визначити по місяцю. О сьомій годині ранку місяць буде строго на півдні.
7
В лісопарку визначте сторони світу по нумерації на стовпах, встановлених на перетині доріг і стежок. Ребро стовпа між двома найменшими цифрами вказує на північ , між двома найбільшими - на південь.