Як залучити читача до бібліотеки. форми залучення читачів бібліотеку.

Ще кілька десятиліть тому про методи залучення читачів в бібліотеку не могло йти й мови. Сьогодні бібліотечний маркетинг набирає все більших обертів, адже сучасна бібліотека може бути справжнім культурно-діловим центром міста.
Інструкція
1
Раніше в бібліотеку можна було прийти для того, щоб читати книги, що на тлі загального дефіциту книжкового ринку було просто незамінним для школярів, студентів та просто любителів читати. Сьогодні інтерес до бібліотек скоротився в рази. На це вплинуло поширення інтеренета, поява електронних книг, очевидне застарівання бібліотечних фондів. Тому основним завданням залучення читача в бібліотеку в її основному понятті є постійне збільшення і оптимізація книжкового фонду. Читач повинен бути поінформований, що саме в бібліотеці можна знайти не тільки рідкісні та старовинні книги, а й найактуальніші новинки, які не завжди можна дозволити собі придбати. Поширюйте інформацію доступними способами, щоб потенційні читачі знали про ваші книжкових новінках.Но щоб постійно поповнювати фонд, бібліотеці ніколи не буде достатньо бюджетних коштів. Саме тому розвиток супутніх послуг стане не тільки відмінним джерелом фінансових вливань, а й перетворить бібліотеку в культурно-діловий центр міста.
2
Будь-яку бібліотеку можна перетворити в місце, де відвідувач може провести цілий день, отримувати різну інформацію, спілкуватися і розважатися. Виходите з наявної площі, на якій можна відкривати підрозділи, які надають супутні услугі.В бібліотеці обов'язково повинен бути бізнес-центр, який виконує всілякі послуги з тиражування, скануванню, надання інтернет-послуг, допомоги в написанні рефератів і т.д. Такий центр можна поєднати з кафе. Але якщо є окреме приміщення і для кафе, то і його можна зробити орієнтованим на отримання інформації. Доступ в інтернет, широкий спектр періодики, проведення творчих вечорів - все це приверне в вашу бібліотеку відвідувачів і принесе додатковий доход.В одному з кабінетів ви можете відкрити мовні курси, а наявний відділ літератури іноземними мовами стане хорошим підмогою для учнів.
3
Якщо площа бібліотеки невелика, використовуйте по максимуму навіть наявний простір. Стіни можна оформити для організації невеликих виставок, холи - для експозиції предметів народної творчості. Читальні зали можете здавати в оренду для проведення наукових конференцій або зустрічей з пісателямі.Для реалізації подібних програм прийміть на роботу фахівця із зв'язків з громадськістю, який займатиметься постійним інформуванням населення про послуги та заходах бібліотеки, а також залучати додаткові інвестиції. Частина отриманих коштів від додаткових послуг обов'язково направляйте на поповнення та оптимізацію книжкового фонду. Закупівля сучасної літератури, електронні каталоги, послуга підбору бібліографії з певної тематики - все це зробить відвідування бібліотеки зручним і потрібним для читача.
Зверніть увагу
З обережністю ставтеся до вибору супутніх послуг. Наприклад, проведення зборів представників мережевого маркетингу навряд чи створить позитивний імідж бібліотеці.
Корисна порада
Постарайтеся знайти і надати унікальні послуги. Раритетні книжкові видання, виставки художників, відомих лише вузькому колу людей, вивчення рідкісних мов - все це викличе підвищений інтерес до вашої бібліотеці.