Як навчити спанієля.

Собаки породи спанієль в більшості своїй мисливські. І якщо у кокер - спанієля навички видобутку дрібної дичини втрачені, ця порода декоративна, то всі інші є прекрасними промисловиками. Тому, навчаючи спанієля командам, необхідно враховувати цю його особливість, передану з покоління в покоління.
Інструкція
1
Першим ділом спанієля , як і будь-яку іншу собаку, потрібно навчити кличці. Це основна команда, яку щеня повинен запам'ятати першої.
2
Коли ви приготуєте собаці сніданок, обід або вечерю, покладіть ласощі в миску. Тримайте ємність в руці і кличте малюка по імені. Як тільки щеня підбіжить, поставте миску на підлогу. Таким чином, маленький спанієль дуже швидко освоїть свою кличку.
3
Спанієлі - відмінні мисливці. І бажання ловити звіра вони вбирають з молоком матері. Тому цуценя, щоб він не нашкодив іншим домашнім вихованцям або кішкам і птахам на вулиці, обов'язково потрібно навчити команді "не можна".
4
Навчити команді "не можна" або "фу" нескладно. Коли цуценя візьме в зуби якусь річ, для нього не призначену або раптом почне гризти меблі, підійдіть до нього і твердо скажіть "не можна". Заберіть річ з пащі. Якщо щеня підкорився беззаперечно, почастуєте його ласощами. Цей навик потрібно відпрацювати до такого ступеня, щоб собака припиняла будь своє заняття, почувши цю команду.
5
Якщо ви збираєтеся полювати з спанієлем, то навчання краще починати у віці 9-10 місяців. До цього часу щеня повинен освоїти всі основні команди і навчитися беззаперечно слухатися господаря.
6
Для лову дичини спанієля обов'язково навчити наступного: - ходити і стояти біля ноги господаря по команді "до ноги" або "поруч"; - виконувати команду "лежати" і "сидіти" як поруч з господарем, так далеко від нього; - щеня повинен вміти розшукувати дичину в напрямку, вказаному хазяїном і міняти напрям пошуку по команді (так званий пошук "човником").
7
Пошук "човником" полягає в планомірному, систематизованому обшукуванні мисливських угідь собакою. При цьому щеня не повинен йти від господаря далі ніж на 30-35 метрів і виробляти багато шуму. Практично всі спанієлі мають вроджену здатність пошуку "човником", господареві залишається тільки розвинути цей навик.
8
Все решта мисливські навички приходять з досвідом і дуже сильно залежать від здібностей кожної собаки. Тому лаяти цуценя спанієля за перші невдачі в лові дичини не варто. Зачекайте 2-3 сезони, і ви отримаєте відмінну, добре натренованих собак - першого помічника в будь полюванні.