Як тренувати дихання.

Без їжі та води людина може прожити кілька днів, без кисню - лічені хвилини. Від ефективного дихання в першу чергу залежить функціонування мозку, тому нервові клітини дуже чутливі до нестачі кисню. Інші органи людського тіла теж негативно відгукуються на погану якість дихання, що може призвести до захворювань серця, легенів і судин. Симптомами неякісного дихання можуть бути швидка стомлюваність, безсоння, дратівливість. Щоб всі внутрішні органи функціонували правильно, подих слід тренувати. Як же це зробити?
Інструкція
1
Дихальні вправи виникли ще в давнину і засновані вони на загальноприйнятих уявленнях про правильне дихання. Щоб насичення органів киснем було максимальним, необхідно прийняти таку позу - витягнути руки вздовж тіла, м'язи обличчя і плечовий пояс розслабити, відкрити рот і тримати спину прямо. У цьому положенні подих здійснювати через ніс. Якомога повільніше вдихніть, потім видихніть. Не роблячи тривалої паузи, зробіть наступний вдих. При цьому не слід робити занадто глибокі і часті вдихи, тому в такому випадку відбувається гіпервентиляція легенів і киснем кров перенасичується.
2
Для тренування дихання, використовуйте спів і сміх. Вони сприяють тренуванні легенів і зміцненню дихальних м'язів. Щоб розслабитися, можна зробити наступну вправу: ляжте на спину на плоскій поверхні, поклавши під коліна і шию маленькі подушки. Руки покладіть на живіт під грудною кліткою. Повністю розслабтеся і спокійно дихайте. Рухатися при вдиху і видиху повинен тільки живіт, а не грудна клітка. Під час цієї вправи легкі максимально насичуються повітрям і якість дихання - ідеальне.
3
Для виконання наступного вправи потрібно сісти, випрямивши спину, і розслабитися. Зробіть видих, вдих і розслабте м'язи живота. Продовжуйте вдих, поки грудна клітина не наповниться. На одну секунду подих затримайте, а потім - повільно видихніть повітря. У міру видиху розслабте грудну клітку і втягніть в себе живіт. Ці вправи рекомендується виконувати 2-3 рази на день по 5 хвилин. Такі ж і схожі вправи для тренування дихання входять в систему вправ йоги.
4
Китайська традиційна медицина рекомендує іншу вправу. Зробіть 3 коротких носових вдиху. При першому вдиху витягніть руки на рівні плечей перед собою. При другому вдиху розведіть їх в сторони. При третьому вдиху підніміть руки треба головою вгору. Потім зробіть один тривалий видих через рот, руки при цьому треба тримати за головою, стиснувши пальці в «замок». Цю вправу слід повторювати 5-6 разів на день.
5
Сьогодні медицина також пропонує дихальні вправи, спрямовані на оздоровлення. Однак не слід забувати, що такі вправи протипоказані при захворюваннях серцево-судинної системи, анемії, судомах. Також інтенсивні тренування можуть нашкодити ослабленим хворобою і літнім людям. Тому, якщо ви хочете почати тренувати подих , необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем.
Уміння затримувати дихання на довгий час може бути корисним для плавців, дайверів або легкоатлетів. Майте на увазі, що робити вправи набагато важче під водою або в горах через підвищеного тиску. Існують певні методи, які дозволять вам при їх виконанні затримувати дихання на довгий час.
Інструкція
1
Заміряйте початкові дані. Візьміть секундомір, наберіть повні легені повітря і затримайте дихання. Запишіть час, яке ви змогли протриматися без повітря. Це буде вашою відправною точкою в тренуваннях. Без цього ви не зможете відстежити свій прогрес.
2
Виконуйте щоранку вправу на затримку дихання з йоги. Сядьте на підлогу, схрестіть ноги, руки покладіть на коліна. Спину тримаєте рівно. Постава і правильне дихання дуже взаємопов'язані. Отже, спочатку вдихніть через ніс, так глибоко, як це можливо. Затримайте дихання на чотири рахунки і потім видихніть через рот. Проробіть цю вправу протягом 30 секунд. Потім також відпочиньте півхвилини і виконайте дане завдання ще раз, але тільки вже з великою напругою.
3
Відпочиньте кілька хвилин після першого разминочного вправи і приступите до наступного. Сядьте вже на стілець або на ліжко. Головне, щоб було зручно. Візьміть секундомір. Зробіть кілька глибоких вдихів і видихів легкими, діафрагмою і животом. Після вдихніть животом протягом 4 секунд і затримайте дихання на 16 секунд. Потім повільно видихайте протягом 8 секунд діафрагмою і знову не дихайте, але вже 16 секунд. Таким чином ви будете контролювати своє дихання і ефективно тренувати його затримку .
4
Тренуйтеся затримувати дихання під водою. Для цього проведіть теж початкове тестування, яке виявить ваші початкові здібності. Попросіть кого-небудь постежити за секундоміром. Наберіть кисень до легень, затисніть ніс і пориньте під воду. Протримаєтеся наскільки це можливо і вирину. Запишіть дані в блокнот, скільки ви змогли не дихати під водою. Результат повинен бути нижче, ніж це у вас на суші.
5
Проробляйте вищеперелічені вправи з йоги кожен день і робіть контрольні затримки дихання щотижня. Це допоможе вам побачити прогрес і ті моменти, над якими варто попрацювати. Тренуйтеся постійно і незабаром ви зможете на довгий час затримувати дихання!
Зверніть увагу
Чи не тренуйтеся до головного болю!
Корисна порада
Виконуйте першу вправу щоранку. Друге - після нього або ввечері на ніч.