Як дізнатися, скільки років сухопутної черепасі. Як годувати сухопутну черепаху Як дізнатися Який підлогу.

Черепахи - це одні з найдивовижніших тварин, над якими практично не владний час. Фахівці стверджують, що за останні 200 мільйонів років черепахи не змінилися ні зовні, ні за своїм способом життя. Багато людей захоплюються вирощуванням сухопутних черепах в будинках в якості домашніх тварин. Особливого догляду ці повільні створення не вимагають, а тривалість їх життя може становити багато десяти років ія.
Інструкція
1
Черепахи є справжніми довгожителями тваринного світу. Багато з них живуть до 150 років і навіть довше. А ви знаєте, скільки років вашому домашньому вихованцеві? В дійсності, точно визначити вік сухопутної черепахи практично неможливо, але приблизну кількість років можна визначити, скориставшись наступними порадами досвідчених розвідників.
2
Вік черепахи можна визначити за розміром її панцира. Черепаха продовжує рости протягом всього життя, її панцир стає довшим, а також помітно змінює форму. У черепах у віці спостерігаються більш довгі кігті і довгий хвіст. Якщо ви завели середньоазійську сухопутну черепаху, то співвідношення віку і довжини у неї наступні. Новонароджена черепаха досягає в довжину від 3 до 3,5 см, а важить близько 10-12 грам. У віці одного року черепаха досягає в довжину 4,5-5 см, а важить 25-35 р У 2 роки черепаха досягає 5,5-6 см і ваги в 48-65 грам, в 3 року- 7,5-9 см і ваги 95-150 г, в 10 років - довжина від 15 см і вага від 150 м Швидкість росту черепахи в домашніх умовах залежить від розміру тераріуму, якості корму, спеціальних добавок та інших факторів.
3
Другий спосіб визначення віку черепахи - це підрахунок кілець на верхній частині панцира (по науковому він називається карапакс). Виберіть одну лусочку на панцирі і підрахуйте, скільки на ній є кілець-борозенок. Для більш точного визначення віку ви можете підрахувати кількість борозенок на кількох лусочках, а потім знайти середнє арифметичне. За один рік у черепахи утворюються по 2-3 борозенки залежно від годування і способу життя. У молодих черепах кільця зростають набагато швидше, ніж у тварин у віці. Крім того, кількість кілець залежить від того, чи часто черепаха впадає в сплячку. У літніх черепах панцир стає більш гладким, а кільця поступово бліднуть.