Як відформатувати жорсткий диск через командний рядок.

Команда форматування дисків існувала задовго до появи звичної сьогодні графічної оболонки операційних систем. Хоча в сучасних ОС вже немає повнофункціональної DOS-системи, частина колишніх команд може бути виконана в емуляторі командного рядка. У їх числі і команда форматування дисків .
Інструкція
1
Запустіть емулятор інтерфейсу командного рядка, якщо форматування буде проводитися безпосередньо з Windows. Для цього розкрийте головне меню на кнопці «Пуск» і виберіть рядок «Виконати» або просто натисніть клавіші WIN + R. Так ви відкриєте діалогове вікно запуску програм.
2
Наберіть команду cmd в полі введення діалогу і натисніть клавішу Enter або клацніть кнопку «OK». В результаті цих дій вікно терміналу командного рядка буде відкрито і можна буде приступати до форматування.
3
Використовуйте dos-команду format. У найпростішому варіанті команда форматування диска може бути надрукована, наприклад, у такому вигляді: format D, де D - це буква диска (або томи), який потребує форматування.
4
Натисніть клавішу Enter після введення команди, і емулятор dos потребують вказати мітку тому - це ім'я для диска, яке йому буде присвоєно після форматування. Ім'я можна буде змінити згодом, а буква залишиться колишньою. Подивитися поточну мітку цього диска можна, переключившись в Провідник Windows (WIN + E). Щоб емулятор що не задавав цього питання, можна вказати додатковий параметр у вихідній команді: format D:/v:.
5
Наберіть ім'я (мітку) диска або нічого не друкуйте. У будь-якому випадку, натисніть ще раз Enter. Емулятор потребують підтвердження виконання цієї потенційно небезпечної операції. Виглядати воно буде приблизно так: УВАГА, ВСЕ ДАНІ НА ДИСКЕ D: будуть знищені! Приступити до форматування [Y (та)/N (немає)]?
6
Натисніть клавішу Y для початку операції форматування вказаного диска.
7
Описаним способом здійснюється повне форматування диска. Якщо достатньо лише очистити зміст без пошуку дефектів в секторах і повного стирання даних, то слід вказати у вихідній команді додатковий параметр/q. Наприклад: format D:/q.
8
У команди format є й інші модифікатори, список і опис яких можна подивитися, набравши в терміналі format/? і натиснувши клавішу Enter.