Як робити есе.

Есе - одна з форм твори. Потрібно створити зв'язний текст, де ви б відзначили плюси і мінуси якого-небудь явища, подивилися на проблему з різних сторін, привели аргументи, контраргументи і зробили висновок. Все це буває важко врахувати, оскільки обсяг есе - найчастіше невеликий.
Інструкція
1
По-перше, знайдіть якомога більше інформації по тій темі, на яку вам потрібно написати текст. Якщо ви нічого не знаєте про історію Австралії 19 століття, навряд чи ви зможете відповісти на проблемне питання, пов'язане з цією епохою і цим місцем. Чим більше фактів ви "накопали", чим більше посилань з'явиться у вас в спеціальному документі на комп'ютері і чим більше назв книг, імен людей, термінів і спеціальних слів з'явиться у вашій записній книжці, тим краще: значить, ви озброєні на всі сто і ваші міркування будуть аргументовані.
2
Далі ви приступаєте до самого розумом. Не потрібно відразу кидатися у вир з головою і писати все, що приходить в голову, всі ці ланцюжки думок, найчастіше не пов'язані нічим або, навпаки, переплутані. Спочатку складіть план. Класичний тип есе: аргументи ("плюси", кажучи простіше), контраргументи ("мінуси") і висновок, де ви повинні висловити свою думку. Тому спочатку відкиньтесь на спинку стільця і в голові прокрутите всі пункти плану, якщо ваша думка ще не склалося, "складіть" його, випишіть всі "за" і "проти". Далі вам потрібно наділити цей каркас в приємну, читану форму.
3
На цьому етапі вас також чекає ряд труднощів. По-перше, потрібно вкластися в певні рамки: обсяг, стилістика, стиль мовлення, тип тексту. З іншого боку, проявити свою індивідуальність, розкрити повністю свою точку зору і привести всі потрібні аргументи. Найважче буває з об'ємом: думок так багато, а текст повинен вийти таким маленьким! Тому не будуйте довгих речень без кінця і без краю (ви не Толстой, не роман пишете), що не вигадуйте однорідних рядів на кілька рядків - втім, не стискаючи палицю.
4
Пам'ятайте про необхідну стилістиці тексту. Це повинен бути публіцистичний стиль, тип тексту - міркування (а не опис і не оповідання). Якісь елементи інших типів тексту можуть бути включені, але по мінімуму. Краще ж взагалі обійтися без них. Стиль мови - теж штука неоднозначна. Звичайно, перевага віддається публіцистичного стилю, але якщо, припустимо, ви пишете есе на наукові теми, то якісь елементи наукового стилю в будь-якому випадку з'являться у вашому тексті, терміни, наприклад.
5
І нарешті, перевірте свій текст на наявність всіляких помилок: орфографічних, пунктуаційних, мовних. Якщо у вас немає природженого почуття стилю і таланту письменника, то вам доведеться чимало часу провести над книгами. Але більш поглиблене знання рідної мови вам не зашкодить, а грамотно написане і красиво оформлене твір напевно сподобається тому, хто вам його задав, і забезпечить вам репутацію грамотного, стилістично підкованого і компетентного в тій чи іншій сфері людини.