Як виростити з насінини яблуню. Як посадити яблуню з насіння.

На холодному острові Валаам працьовиті ченці зуміли розбити прекрасний яблуневий сад. Вони збирали насіння найкращих яблук, сіяли, а потім відбирали рослини з великими оформленими листям, які не мали на своїх гілках колючок дикої яблуні. Яблуня, що з'явилася з семечка , починала плодоносити через 15 років. Можна трохи прискорити процес, якщо пересаджувати сіянець три рази за певними правилами. При цьому зберігається сортова приналежність яблуні. Одним словом, з семечка цілком можна виростити повноцінне дерево, нехай це і досить довго, але все ж не так важко.
Вам знадобиться
  • - насіння яблук,
  • - чашка,
  • - вата.
Інструкція
1
Спочатку необхідно витягнути з яблук неушкоджені великі насіння і помістити в чашку в мокру вату. Чашку треба накрити кришкою, поставити в льох або в холодильник (не в морозилку!) І регулярно перевіряти, проросли чи насіння.
2
Щойно сіянці помітно витягнуться з чашки, можна відібрати найсильніші на вигляд і посадити. Це слід робити восени або ранньою весною. Сіянці розміщуються на грядці, на відстані приблизно 20 см один від одного. На перспективних сіянцях виростають темно-зелені або сірувато-зелені великі листи, опушені з нижньої сторони. У кожного аркуша - товста пластина, зазвичай вигнута або хвиляста. Колючок і Шимп на молодий яблуньці немає. Ознаки здичавілої у яблуні, що росте з семечка , це короткі пагони з тонкими голками на кінцях. При цьому листя дрібні й яскраво-зелені, а пластина листа - тонка і пряма.
3
На наступний рік, ближче до зими, юні яблуньки варто пересадити в високі горщики. Високої ємність повинна бути для того, щоб довгому центральному корню деревця не було тісно, інакше яблуня буде занадто повільно розвиватися.
4
На наступну осінь деревця слід знову висадити під відкритим небом, тепер - на нове місце. Це перша «серйозна» пересадка. Під час неї деякі садівники для більш активного розвитку деревця прищипують головний корінь яблуньки або підвертають його на 90 градусів.
5
Подібних пересадок повинно бути три (після другого і після третього року росту яблуньки). Втретє дерево пересідає на постійне місце. При великій кількості яблунь, вирощених з насіння, можна посадити їх у другий ряд живоплоту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8TjQ6TJDqnE
Зверніть увагу
Яблуня, вирощена з насінини, перевершує «батька» за морозостійкістю - це відзначав ще Мічурін.
Корисна порада
Можна отримати з насінини мініатюрну яблуню і «утримувати» її на підвіконні, як декоративну рослину.