Як лікувати дуоденіт.

дуоденітів називається запалення дванадцятипалої кишки, що грає важливу роль в травному процесі. Фахівці вважають, що саме ця кишка задає ритм роботи всьому кишечнику. Запалення дванадцятипалої кишки зустрічається частіше у чоловіків. Причиною може бути як харчове отруєння, так і пристрасть до занадто гарячої або гострої їжі, алкоголю.
Інструкція
1
При лікуванні хронічного дуоденіту ви повинні, насамперед, враховувати те захворювання, яке могло стати причиною самого дуоденита (це може бути дискінезія жовчних шляхів, холецистит і так далі). І тільки виходячи з цього лікуватися яким-небудь способом.
2
Обов'язково зверніть увагу на свій режим харчування, спосіб життя. У підлітковому віці, наприклад, харчуватися необхідно не менше чотирьох або навіть п'яти разів на день. Якщо приймати їжу досить часто, можна посприяти регулярному відтоку жовчі. Безпосередньо їжа повинна бути збагачена білками і відповідати фізіологічним нормам для підлітків. Не забувайте і про те, що прийом рослинних жирів також показаний хворим з гіпотонічно-гіпокінетичним формою дискінезії жовчних шляхів. Але саме рослинних, а не тварин (останні переносяться набагато гірше). І звичайно ж, при використанні будь-яких продуктів враховуйте індивідуальні особливості організму (наприклад, непереносимість деяких речовин).
3
Хворі холециститом та дискінезією жовчовивідних шляхів можуть також страждати від закрепів або проносів. Усуненню запорів сприятимуть продукти, які багаті рослинною клітковиною. І навпаки: абсолютно не рекомендується вживати здобне тісто, маргарин, яйця, копченості, сало, смажені та солоні страви. Краще приймати вітаміни, оскільки при делікатної дієті може розвиватися гіповітаміноз, порушення всмоктування вітамінів у кишечнику. Але крім фруктів і овочів, також необхідно приймати фолієву, аскорбінову кислоту, вітаміни В1, В2, В6, В12.
4
Іноді з'являється необхідність знеболювання: під шкіру вводять 0,1% розчин атропіну або іншого периферичного холінолітики (наприклад, платифілін, метацин). Однак ви повинні мати на увазі, що дані препарати виявляться неефективними при гіпотонічній дискінезії, при застійному жовчному міхурі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=u_OUdjohOTI
Корисна порада
Не заводьте свою хворобу, при перших же її ознаках звертайтеся до лікаря.