Як відремонтувати зварювальний апарат.

Майже кожен дбайливий господар, люблячий на дозвіллі що-небудь зробити на своїй ділянці власними руками, постарається дістати в своє розпорядження малогабаритний електрозварювальний апарат , за допомогою якого можна виготовити масу підсобних пристосувань і предметів побуту . Наприклад, прокласти водопровід до фонтанчика і спорудити поруч з ним ажурну альтанку.
Вам знадобиться
  • - апарат для зварки,
  • - омметр,
  • - ізолента.
Інструкція
1
Найбільшого поширення для застосування в побуті отримали невеликі пристрої для зварювання металевих деталей електродами змінного струму. За своєю суттю - вони є найпростішими знижувальними трансформаторами, що мають по дві обмотки: первинну і вторинну (з декількома висновками), зібрані на металевому сердечнику.
2
На висновки первинної обмотки подається змінна напруга 220 вольт, а з другої знімається струм силою до сорока ампер. З метою зміни режиму зварювальних робіт, які залежать від товщини використовуваного електрода і зварюваних заготовок, висновки вторинної обмотки приєднуються до багатоступінчатому перемикачу. До нього ж підключається і кабель з тримачем.
3
Пройшовши невеличкий лікнеп, стає очевидним той факт, що в подібному найпростішому пристрої і ламатися-то особливо нічому. Але, як сказав великий класик: "Ніщо не вічне під Місяцем". І в тих випадках, коли трансформатор раптом, несподівано, перестав запалювати електрод, то в першу чергу він відключається від мережі, і потім перевіряється ступінь нагрівання первинної та вторинної обмоток. Що допоможе визначити подальший напрямок пошуку причин відмови апарат а в роботі.
4
Перегрів трансформатора може стати наслідком короткого замикання витків котушок індуктивності. Даний випадок є найважчим для ремонту. Швидше за все - їх доведеться перемотувати. Необхідно буде розібрати трансформатор, відокремити замкнувшийся обмотку, микрометром визначити перетин дроту і придбати такий же у торговців.
5
Потім з дефектною котушки змотується пошкоджений дріт. В ході даної процедури ведеться підрахунок кількості витків, число яких потрібно надалі для намотування трансформатора.
6
Але буває й так, що у виконанні перерахованих вище дій відпадає необхідність, і обрив дуги стався з причини виходу з ладу багатоступінчастого перемикача і втрати контакту підключеного зварювального кабелю. І проста заміна згорілого вимикача поверне трансформатору колишню работоспособность.В будь-якій справі, діагностика виниклих проблем - основа основ.