Як написати програму на паскалі.

Паскаль є одним з найпопулярніших мов програмування. Відомий він завдяки своїй відносній легкості, а в деяких школах він входить в обов'язкову загальноосвітню програму з інформатики та ІКТ. Полегшує написання програм ще те, що в комплекті з ним поставляється компілятор.
Вам знадобиться
  • Встановлений пакет Turbo Pascal.
Інструкція
1
Щоб написати програму на паскале спочатку потрібно відкрити середу для програмування. Для цього потрібно запустити файл Turbo.exe, який знаходиться папці з встановленою програмою в директорії bin. Далі з'являється вікно синього кольору, яке і є редактором.
2
Щоб реалізувати програму потрібно спочатку визначитися з її назвою і використовуваним в ній набором змінних. Наприклад, є завдання реалізувати додавання двох чисел. В такому випадку буде потрібно створення 3 змінних - A, B і C відповідно.
3
Далі необхідно визначитися з типом змінних. В операціях складання можуть використовуватися тільки числа, тому доцільно буде надати тип Integer (ціле число).
4
Потім необхідно провести операції вичісленія.В цілому програма буде виглядати таким чином: «Program Addition; var A, B, C: Integer; beginA: = B + C; end."
5
Тепер, коли програма написана, її потрібно зберегти, відкомпілювати і запустити. Збереження виробляється за вибором відповідного пункту в меню (клавіша F10 - File - Save). Після цього відкриється діалогове вікно, де потрібно вибрати ім'я і місце збереження файла.Чтоби відкомпілювати програму без запуску потрібно затиснути клавішу Alt і F9. Якщо програма не містить помилок, то Паскаль виведе на екран повідомлення «Compile Successful: Press any key» .Для запуску програми використовується комбінація кнопок Ctrl і F9. Якщо написана програма запуститься без повідомлення про помилку, то вона працює коректно.
Зверніть увагу
Не можна використовувати в назвах змінних російські літери, знаки пунктуації та спеціальних символів.
Корисна порада
Щоб добре оволодіти цією мовою, потрібно якомога більше практикуватися, т.к. теоретична частина в ньому не грає головної ролі.