Як встановити кріплення на мисливські лижі.

Будь-яке зимове спорядження повинне ретельно готуватися перед використанням, але особливо це стосується мисливських лиж. Вони допомагають швидше і простіше переміщатися по снігу. Дуже важливо не тільки правильно підібрати самі лижі за матеріалом і розміром, але і грамотно фіксувати кріплення.
Вам знадобиться
  • лижі мисливця, кріплення
Інструкція
1
При установці лижних кріплень пам'ятайте, що вони повинні міцно тримати будь-яке взуття, будь то черевики, валянки, чоботи, унти. При цьому управління лижами має здійснюватися легко, а при падінні людина повинна легко звільнити ступню від кріплення. Щоб домогтися одночасної міцної фіксації і легкого звільнення від лижі у разі необхідності, ви повинні будете добре потренуватися вдома. У холодну сніжну погоду у вас не буде часу для вивчення конструкції лиж.
2
Кріплення лиж бувають різних видів: прості, м'які і напівтверді. Є ще й жорсткі кріплення, але в такому випадку черевик прикручується до лижі, що не підходить для мисливських лиж. Тому який тип кріплення з перших трьох вибрати - залежить тільки від вас. Якщо у вас є можливість, спробуйте різні види кріплень і зупиніться на тому, що найбільше підходить вам. Просте кріплення являє собою ремінець, що виготовляється зі шкіри, брезенту або інших міцних матеріалів. Він з двох сторін заправляється в прорізи опорної площадки на лижах. У вийшла петлю просто вставляється нога у взутті, додатково затягується при необхідності, а кінці фіксуються в бічних пазах. Кріплення лиж бувають різних видів: прості, м'які і напівтверді.
3
Є ще й жорсткі кріплення, але в такому випадку черевик прикручується до лижі, що не підходить для мисливських лиж. Тому який тип кріплення з перших трьох вибрати - залежить тільки від вас. Якщо у вас є можливість, спробуйте різні види кріплень і зупиніться на тому, що найбільше підходить вам. Просте кріплення являє собою ремінець, що виготовляється зі шкіри, брезенту або інших міцних матеріалів. Він з двох сторін заправляється в прорізи опорної площадки на лижах. У вийшла петлю просто вставляється нога у взутті, додатково затягується при необхідності, а кінці фіксуються в бічних пазах.
4
М'які кріплення відрізняються від простих тим, що у них з'являється додатковий ремінець. Вставте ногу в основну петлю, а іншим ремінцем охопіть ногу ззаду, трохи вище п'яти. Застебніть ремінець таким чином, щоб він не спадав з п'яти і добре тримав лижу.
5
При напівжорсткому кріпленні замість основної петлі зроблені спеціальні металеві пластини. Упріть в них черевик і зафіксуйте зверху стропою. Замість заднього ременя використовується металева пружина-трос. Натягніть його до потрібної довжини за допомогою вбудованого важеля, а потім зафіксуйте перед пластинами у носа черевика.