Як заробити чайові. Як заробляти хороші чайові.

Зарплата обслуговуючого персоналу, як правило, низька. Однак, при хорошій роботі, розмір чайових може бути в кілька разів більше окладу. Вдячні клієнти ніколи не скупляться, щоб віддячити блискучі послуги майстрів салону краси, офіціантів, автомийник, які обслужили їх по вищому розряду.
Інструкція
1
Культура чайових сформувалася в нашій країні не так давно. Багато, на жаль, нехтують покладеними 10-15% понад рахунки, які, як правило, є ознакою хорошого тону. Втім, найчастіше культура обслуговування настільки низька, що чайові і давати не за що. Але все ж кожен працівник сфери обслуговування повинен усвідомлювати, що у нього є можливість заробляти на своєму місці непогані гроші.
2
Перш за все, варто подбати про свій зовнішній вигляд. Якщо в закладі є уніформа - відмінно. Якщо ні, постарайтеся одягтися нейтрально і стримано. Клієнтів може збентежити будь-яка надмірність: розпущене волосся, нарощені нігті, глибоке декольте, брудне взуття. Пам'ятайте про те, що ви формуєте імідж закладу та без адекватного зовнішнього вигляду ніколи не зможете розташувати до себе клієнта.
3
У своєму бажанні сподобатися клієнтові багато попросту забувають про свої основні обов'язки. Так, вам хочеться бути доброзичливим і люб'язним, проте, насамперед, виконуйте бездоганно свою безпосередню роботу. Ніякі посмішки та побажання доброго ранку не замінять покоївки ідеально прибраного номера. Ідеально зроблений манікюр, чудовий масаж або начищений до блиску автомобіль - це і є те, за що вам заплатять чайові .
4
Постійно удосконалюйтеся в своїх навичках і оптимізує роботу. Робіть її краще своїх колег. Через якийсь час задоволені клієнти, прийшовши в вашу заклад повторно, можуть попросити менеджера, щоб їх обслуговували саме ви. Отже, і хороші чайові дістануться вам.
5
Будьте уважні і терплячі з клієнтом.
6
Постарайтеся налагодити візуальний контакт. Не варто постійно заглядати відвідувачу в очі, просто перетиналися з ним періодично поглядом і посміхайтеся.
7
Будьте ввічливі, пропонуйте свою допомогу, тільки якщо впевнені, що зможете виконати прохання.
8
Не варто говорити клієнту "ні". Продемонструйте, що зробили все, щоб вирішити ту чи іншу проблему.
9
Не зривається і не хаміте, навіть якщо клієнт явно не правий, нервує або поводиться неадекватно. Відчуваєте, що чайових чекати не варто в будь-якому випадку? Просто виконуйте свою роботу гідно і терпляче.
10
Пам'ятайте, що клієнт приходить в ваш заклад не тільки за послугою, а й за настроєм. Послуги надають все, але створити атмосферу вміють не всі. Навіть якщо ви високопрофесійний перукар, ваше кам'яне обличчя, різкі рухи і гордовитість навряд чи сподвигнуть клієнта повернутися до вас чи залишити чайові .
Корисна порада
Якщо ви працюєте в закладі довго, і у вас є постійні клієнти, заведіть на них своєрідну картотеку. Впишіть в блокнот імена їхніх дітей, клички тварин, основні звички. Будь-якому відвідувачу буде подвійно приємно, що ви пам'ятаєте такі важливі для нього деталі.